English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Mokesčių administravimas

Lietuvos muitinės pagalba verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19

Lietuvos muitinė informuoja, kad siekiant suteikti pagalbą mokesčių mokėtojams, kurie susidūrė su neigiamu poveikiu dėl COVID-19 plitimo, priimtų mokesčių mokėjimą lengvinančių nuostatų taikymas pratęsiamas iki 2021 m. rugpjūčio 31 d.

Atsižvelgiant į rudens karantino metu nustatytus veiklos vykdymo ribojimus pagal EVRK sąrašą, patvirtintą Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, ir į kitus mokesčių mokėtojų veiklos rodiklius, VMI interneto svetainėje (skiltyje „Informacija verslui dėl COVID-19“) paskelbė naują mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo pandemijos, sąrašą, kuriems  iki 2021 m. spalio 31 d., nebus skaičiuojami delspinigiai ir nevykdomi importo akcizų ir pridėtinės vertės mokesčių išieškojimo veiksmai. Mokesčių mokėtojai, kurie į naują sąrašą nėra įtraukti, tačiau dėl COVID-19 patyrė finansinių sunkumų, dėl minėtų pagalbos priemonių taikymo gali kreiptis į VMI, pateikdami prašymą dėl pagalbos priemonių taikymo.

Į naują sąrašą įtraukti mokesčių mokėtojai iki 2021 m. rugpjūčio 31 d. gali kreiptis į muitinę dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų sudarymo dėl nepriemokų, susidariusių nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 m. rugpjūčio 31 d., atidėjimo ar išdėstymo.

Mokestinių paskolų sutartims dėl nepriemokų, susidariusių nuo 2020 m. kovo 16 d.  iki 2021 m. rugpjūčio 31 d., netaikomos palūkanos visą mokestinės nepriemokos atidėjimo/išdėstymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip iki 2022 m. gruodžio 31 d. Mokestinės paskolos sutartis gali būti sudaroma iki 5 metų terminui. Šiuo atveju palūkanos skaičiuojamos nuo 2023 m. sausio 1 d.

Prašymai dėl mokestinių paskolų sutarčių sudarymo arba sudarytų sutarčių sąlygų ir mokėjimo grafikų pakeitimo teikiami paštu arba el. paštu vilnius@lrmuitine.lt; kaunas@lrmuitine.lt; klaipeda@lrmuitine.lt; bendruoju Lietuvos muitinės el. paštu info@lrmuitine.lt.

Atsižvelgdami į COVID-19 plitimo pavojų, prašome muitinės konsultacijų kreiptis nuotoliniu būdu. Papildoma informacija taip pat teikiama nemokamu Lietuvos muitinės informavimo telefonu 8 800 900 80 arba el. paštu  info@lrmuitine.lt

 

Informacija atnaujinta 2021-05-05