English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Mokesčių administravimas

Lietuvos muitinės pagalba verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19

Lietuvos muitinė informuoja, kad siekiant suteikti pagalbą mokesčių mokėtojams, kurie susidūrė su neigiamu poveikiu dėl COVID-19 plitimo, priimtų mokesčių mokėjimą lengvinančių nuostatų taikymas pratęsiamas iki 2021 m. balandžio 30 d.

Atsižvelgiant į rudens karantino metu nustatytus veiklos vykdymo ribojimus pagal EVRK sąrašą, patvirtintą Ekonomikos ir inovacijų bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, ir į kitus mokesčių mokėtojų veiklos rodiklius, VMI interneto svetainėje (skiltyje „Informacija verslui dėl COVID-19“) paskelbė naują mokesčių mokėtojų, nukentėjusių nuo pandemijos, sąrašą, kuriems iki 2021 m. balandžio 30 d. ir dar du mėnesius, t. y. iki 2021 m. birželio 30 d., nebus skaičiuojami delspinigiai ir nevykdomi mokesčių išieškojimo veiksmai. Mokesčių mokėtojai, kurie į naują sąrašą nėra įtraukti, tačiau dėl COVID-19 patyrė finansinių sunkumų, dėl minėtų pagalbos priemonių taikymo galės kreiptis į VMI, pateikdami prašymą dėl pagalbos priemonių taikymo.

Į naują sąrašą įtraukti mokesčių mokėtojai iki 2021 m. birželio 30 d. galės kreiptis į muitinę dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų sudarymo dėl nepriemokų, susidariusių nuo 2020 m. kovo 16 d. iki 2021 m. balandžio 30 d., atidėjimo ar išdėstymo. Šiuo situacijos įsivertinimui ir veiksmų susiplanavimui skirtu dviejų mėnesių laikotarpiu į pagalbą gaunančių mokesčių mokėtojų sąrašą įtrauktiems asmenims nebus vykdomas importo akcizų ir PVM išieškojimas ir nebus skaičiuojami delspinigiai, jei bus sudaryta mokestinės paskolos sutartis. Nesudarius mokestinės paskolos sutarties, nuo 2021 m. liepos 1 d. bus pradėtas mokesčių, kurių sumokėjimui buvo taikomos lengvinančios nuostatos, išieškojimas ir skaičiuojami delspinigiai (už laikotarpį nuo 2021 m. gegužės 1 d.).

Mokesčių mokėtojams, kurie anksčiau buvo laikomi nukentėję nuo pandemijos, t. y. buvo įtraukti į 2020 metų nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, tačiau dabar į naująjį sąrašą nėra įtraukti, mokestinės pagalbos priemonės galioja iki 2021 m. vasario 28 d., iki šios datos jie gali kreiptis į muitinę dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų sudarymo.

Mokestinių paskolų sutartims dėl nepriemokų, susidariusių nuo 2020 m. kovo 16 d.  iki 2021 m. balandžio 30 d., netaikomos palūkanos visą mokestinės nepriemokos atidėjimo/išdėstymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip iki 2022 m. gruodžio 31 d. Jei prašomas ar keičiamas mokestinės nepriemokos išdėstymo laikotarpis yra ilgesnis nei iki 2022 m. gruodžio 31 d., nuo 2023 m. sausio 1 d. skaičiuojamos palūkanos.

Prašymai dėl mokestinių paskolų sutarčių sudarymo arba sudarytų sutarčių sąlygų ir mokėjimo grafikų pakeitimo teikiami paštu arba el. paštu vilnius@lrmuitine.lt; kaunas@lrmuitine.lt; klaipeda@lrmuitine.lt; bendruoju Lietuvos muitinės el. paštu info@lrmuitine.lt.

Atsižvelgdami į COVID-19 plitimo pavojų, prašome muitinės konsultacijų kreiptis nuotoliniu būdu. Papildoma informacija taip pat teikiama nemokamu Lietuvos muitinės informavimo telefonu 8 800 900 80 arba el. paštu  info@lrmuitine.lt

Informacija atnaujinta 2021-01-08