English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Užsienio prekybos tarifinis reguliavimas

Integruotas tarifas (LITAR) ir Mokesčių apskaičiavimo ir patikros sistema (MAPS)

Lietuvos Respublikos integruotas tarifas (LITAR) yra informacijos apie ES muitus ir nacionalinius mokesčius bei kai kuriuos importo ir eksporto draudimus ir apribojimus rinkinys, sudarytas ir tvarkomas kaip kompiuterinė duomenų bazė.

Integruotą tarifą sudaro nuo 2004 m. gegužės 1 d. Lietuvos Respublikoje galiojantys Europos Sąjungos integruoto tarifo TARIC duomenys, papildyti nuo 2004 m. gegužės 1 d. galiojančiais duomenimis apie muitinės administruojamus nacionalinius mokesčius (akcizą ir pridėtinės vertės mokestį (PVM)) bei kitais nacionaliniais duomenimis (Lietuvos Respublikos teisės aktais, nacionaliniais papildomais Lietuvos Respublikos integruoto tarifo kodais, nacionaliniais dokumentų kodais, nacionaliniais matavimo vienetais ir jų patikslintojais, nacionalinėmis pastabomis, Kombinuotosios nomenklatūros (KN) preliminariosiomis nuostatomis  ir KN skyrių ir skirsnių pastabomis, KN paaiškinimais, Europos Komisijos reglamentų dėl tam tikrų prekių klasifikavimo KN sąrašu ir Abėcėlinės prekių klasifikavimo rodyklės duomenimis). 

LITAR yra instrumentas, skirtas ES tarifinės ir kai kurios netarifinės informacijos bei nacionalinių mokesčių (akcizo bei PVM) tarifų informacijos paieškai, tačiau kompiuterinė duomenų bazė nėra teisės aktas, todėl LITAR neturi juridinio statuso. Norintys pasitikslinti muitų ar mokesčių tarifus bei jų taikymo sąlygas turėtų ieškoti atitinkamo teisės akto (ES reglamento, Lietuvos Respublikos akcizų ar Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymų ir pan.). 

LITAR (pasirinkus nuorodą „Mokesčių apskaičiavimo modeliavimas“) galima rasti ir  Mokesčių apskaičiavimo ir patikros sistemą (MAPS-web), kuri suteikia galimybę pagal pateiktus prekę aprašančius bei prekės muitiniam įforminimui reikalingus duomenis gauti informaciją apie prekei nustatytus ir LITAR integruotus importo/eksporto draudimus bei apribojimus ir apskaičiuoti prekei taikytinus mokesčius.

Apibendrintą informacija apie Europos Sąjungoje taikomas tarifinio ir netarifinio reguliavimo priemones galima rasti ir TARIC duomenų bazėje.

  

 

Informacija atnaujinta 2024-03-04