English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Regioninis bendradarbiavimas

Baltijos Planas

Lietuvos muitinė tęsdama gerąją praktiką 2022 m. lapkričio mėn. kartu su Estijos mokesčių ir muitų tarnyba bei Latvijos valstybine pajamų tarnyba pasirašė Baltijos šalių muitinių administracijų 2023–2025 metų bendradarbiavimo veiklos planą (toliau – Baltijos Planas), kuriame numatytos trišalės veiklos yra sėkmingai įgyvendinamos.

Baltijos Plano tikslas  – muitinės kontrolės veiklos ir procedūrų išoriniame ES pasienyje suvienodinimas, kinologų gebėjimų stiprinimas, Automatinės numerių atpažinimo sistemos modernizavimo planų sukūrimas, Muitų Sąjungos kodekso vienodas taikymas, naujausių žinių pritaikymas muitinės laboratorijos veikloje, sankcijų įgyvendinimas, muitinės procesų optimizavimas ir kita.

Baltijos Plano rezultatai bei kiti aktualūs muitinių klausimai aptariami metiniuose Estijos, Latvijos ir Lietuvos muitinių ir mokesčių administracijų vadovų susitikimuose.

 

Baltijos jūros regiono valstybių kovos su organizuotu nusikalstamumu projektas

 

Baltijos jūros regiono valstybių kovos su organizuotu nusikalstamumu projektas įkurtas 1996 m. remiantis Baltijos jūros valstybių tarybos narių vyriausybių vadovų nutarimu. Šio projekto tikslas – stiprinti regiono valstybių gebėjimus kovojant su organizuotu nusikalstamumu, skatinant glaudų bendradarbiavimą tarp valstybių narių teisėsaugos institucijų. 

Projekte dalyvauja 11 Baltijos jūros regiono valstybių (Danija, Estija, Islandija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rusija, Suomija, Švedija ir Vokietija).

Lietuvos muitinės pareigūnai dalyvauja Baltijos jūros regiono valstybių kovos su organizuotu nusikalstamumu operatyvinio planavimo ir koordinavimo komiteto veikloje. Operatyvinis planavimo ir koordinavimo komitetas turi užtikrinti praktinį bendradarbiavimą bei pagerinti pasikeitimą informacija apie konkrečias operatyvines priemones.

 

Azijos-Europos dialogas (ASEM)

 

ASEM buvo sukurtas 1996 m. Lietuva ASEM nare tapo 2004 m. 

ASEM yra unikalus projektas, leidžiantis Azijai ir Europai bendradarbiauti diskutuojant apie greitai besikeičiančiame pasaulyje kylančius didelius iššūkius, tokius kaip ryšiai, prekyba ir investicijos, klimato pokyčiai, taip pat plataus masto saugumo problemos: kova su terorizmu, migracija, jūrų saugumas ir kibernetinio saugumo klausimai.

Šiuo metu ASEM jungia 53 narius: 51 valstybę (28 Europos Sąjungos valstybės narės kartu su Norvegija ir Šveicarija iš Europos pusės ir 10 Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) valstybių narių kartu su Australija, Bangladešu, Kinija, Indija, Japonija, Naująja Zelandija, Pakistanu ir Rusija iš Azijos pusės) ir 2 institucijas (Europos Komisiją ir ASEAN Sekretoriatą).

ASEM pagrindinis tikslas – sukurti platformą politiniam dialogui skatinti, kartu stiprinant ekonominį bendradarbiavimą ir sprendžiant pasaulines problemas. Daugeliu atžvilgių pastarojo meto pokyčiai tarptautinėje erdvėje padidino ASEM vertę kaip pagrindą atvirai, bendradarbiavimu ir taisyklėmis pagrįstai tarptautinei sistemai. Daugiau informacijos 

Lietuvos muitinės atstovai dalyvauja Azijos ir Europos dialogo (ASEM) muitinių generalinių direktorių ir komisarų posėdžiuose, ASEM muitinės klausimų darbo grupės bei ASEM muitinės ir prekybos dienos posėdžiuose.

 

 

 

 

 

 

 

Informacija atnaujinta 2024-03-25