English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Pranešimai spaudai

Lietuvos muitinėje viešintys ESBO specialistai karo Ukrainoje akivaizdoje dalinasi patirtimi užkardant  meno ir kultūros vertybių grobstymą

Karo Ukrainoje kontekste Muitinės departamentas, bendradarbiaudamas  su ESBO (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija), organizuoja seminarą pareigūnams, skirtą kovai su neteisėta prekyba kultūros vertybėmis bei jų nelegaliu gabenimu iš Ukrainos.

“Matant, kaip iš Rusijos okupuotų Ukrainos miestų ir gyvenviečių grobstomas net asmeninis žmonių turtas, galima tik įtarti, kokį susidomėjimą okupantams kelia meno ir kultūros vertybės. Turėdami išorinę ES sieną su Rusija ir Baltarusija, privalome būti pasirengę užtikrinti, kad per mūsų muitinės postus šios vertybės nebūtų išvežamos.” – sako Lietuvos muitinės generalinis direktorius Darius Žvironas.

Europos parlamento ir Tarybos reglamente (2019/880) dėl kultūros vertybių įvežimo ir importo akcentuojama, kad “tautų ir teritorijų išnaudojimas gali vesti prie neteisėtos prekybos kultūros vertybėmis, pirmiausia kai tokia neteisėta prekyba kyla ginkluoto konflikto kontekste.(..) Kultūros paveldas yra vienas pagrindinių civilizacijos elementų, inter alia, turinčių simbolinę vertę ir įkūnijančių žmonijos kultūrinę atmintį. Jis praturtina visų tautų kultūrinį gyvenimą ir jas vienija bendros atminties žinių bei civilizacijos raidos pagrindu. Todėl jis turėtų būti apsaugotas nuo neteisėto pasisavinimo ir plėšimo.“

Lietuvos muitinės mokymo centre vykstančiame seminare ESBO specialistai pristato savo veiklą saugant kultūros paveldą, dalinasi darbo patirtimi tarptautinių karinių konfliktų metu.

 

Informacija atnaujinta 2022-05-24