English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Pranešimai spaudai

Sulaikyti trys vilkikai su cigarečių kontrabanda, suimtas įmonės direktorius

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai praėjusį penktadienį ir šeštadienį (sausio 14-15 d.), Avižieniuose ir Medininkuose sulaikė tris krovininius vilkikus, slaptavietėse gabenusius nelegalius rūkalus. Buvo sulaikyti ir penki asmenys, siejami su šia kontrabanda. Visi jie – Vilniuje registruotos įmonės, besiverčiančios tarptautiniais pervežimais, darbuotojai.

Turėdami informacijos, kad viena Vilniuje registruota tarptautiniais pervežimais besiverčianti įmonė gali dideliais kiekiais gabenti kontrabandinius rūkalus, MKT pareigūnai sausio 14 d. patikrino vieną iš angarų Vilniaus rajono Avižienių gyvenvietėje.

Minėtame angare tuo metu virte virė darbai – trys ten buvę vyriškiai kaip tik ardė patalpose buvusio krovininio vilkiko MAN puspriekabės grindis, kuriose buvo paslėpta cigarečių „Jin Ling“ kontrabanda.

Dar vieną krovininį vilkiką pareigūnai sulaikė greta angaro. Šios autotransporto priemonės puspriekabės grindyse buvo rasta analogiška slėptuvė, prikimšta rusiškų rūkalų kontrabandos.

Netrukus paaiškėjo, kad visi keturi sulaikyti asmenys – aukščiau minėtos įmonės darbuotojai, vienas jų – įmonės direktorius.

Tęsiant operaciją, kitą dieną (sausio 15 d.), Medininkų kelio poste buvo sulaikytas trečias minėtos įmonės krovininis vilkikas.

Tariamai medienos krovinį iš Rusijos gabenusio vilkiko MAN puspriekabės „Schmitz“ grindyse irgi buvo įrengta tokia pati slėptuvė su cigarečių kontrabanda. Sulaikytas ir automašinos vairuotojas, taip pat tos pačios įmonės darbuotojas.

Iš viso per dvi dienas trukusią operaciją buvo sulaikyta 38 tūkst. pakelių cigarečių „Jin Ling“ kontrabanda, kurios vertė – apie 288 tūkst. Lt.

MKT pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 24 str. 4 d. (Bendrininkavimas), 199 str. 1 d. (Muitinės apgaulė) ir 199-2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis).

Teismo sprendimu du asmenys, įtariami šios kontrabandos organizavimu (vienas jų – įmonės direktorius), suimti dvidešimčiai dienų.

Informacija atnaujinta 2011-01-18