English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
 •  
 • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

PASIRINKITE LAIKOTARPĮ

 • 2021-05-13
  Pradėjo veikti atnaujinta Vieno langelio sistema (VLS)

  Muitinės departamentas kartu su partneriais – Nacionaline mokėjimo agentūra, Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, Kultūros paveldo departamentu ir valstybės įmone “Registrų centras” įgyvendino projektą „Muitinės deklaracijų pateikimo elektroniniu būdu taikant „vieno langelio“ principą elektroninė paslauga“, kurio tikslas – įdiegti Muitinės deklaracijų pateikimo elektroniniu būdu taikant „vieno langelio“ principą elektroninę paslaugą

 • 2021-04-30
  Kviečiame teikti pastabas aktualiam verslui teisės akto projektui

  Muitinės departamento specialistai parengė Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymo „Dėl mažos vertės siuntų deklaravimo, muitinio tikrinimo ir mokesčių už prekes mažos vertės siuntose apskaičiavimo taisyklių patvirtinimo“ projektą, kuris reglamentuoja prekių, atsiunčiamų mažos vertės siuntose, deklaravimo, pateikimo muitinei ir muitinio tikrinimo tvarką bei už prekes, atsiunčiamas tokiose siuntose, mokėtinų mokesčių apskaičiavimo tvarką.

 • 2021-04-28
  Sukurta nauja muitinės elektroninė paslauga (informacija atnaujinta 2021-04-28)

  Informuojame, kad 2021 m. balandžio 22 d. Lietuvos muitinėje veikiančio Bendro naudotojų valdymo portalo (BAP) priemonėmis tapatybę patvirtinti bus galima ir jungiantis prie Muitinės leidimų sistemos (MLS) muitinės elektroninei „Prašymų suteikti muitinės leidimus Muitinės leidimų sistemos priemonėmis teikimas ir su jų suteikimu susijusių duomenų valdymo“ paslaugai gauti.

 • 2021-04-02
  Susitikime su Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos prezidentu – aktualūs klausimai dėl strateginių prekių

  Lietuvos muitinės vadovas Jonas Miškinis susitiko su naujai išrinktu Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) prezidentu Gintautu Zenkevičiumi. Susitikimo tikslas - aptarti glaudesnio LGSPA ir Lietuvos muitinės bendradarbiavimo galimybes.

 • 2021-03-29
  Importo ir eksporto deklaracijas jau galima teikti elektroniniu būdu

  Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos (MDAS) veikla atkurta, importo ir eksporto deklaracijas bei su jomis susijusius pranešimus galima teikti elektroniniu būdu. Kol kas iki atskiro pranešimo galima teikti ir popierines deklaracijas, veiklos tęstinumo procedūrą planuojama atšaukti šiandien. Muitinės tranzito kontrolės sistema (NTKS), kurios veikla atnaujinta šeštadienį, veikia be sutrikimų. Kitų sistemų darbą planuojama atkurti artimiausiu metu.

 • 2021-03-27
  Jau galima naudotis Muitinės tranzito kontrolės sistema

  Lietuvos muitinė informuoja, kad anksčiau nei buvo planuota atstatyta elektroninė tranzito deklaravimo sistema, kas leis gerokai sumažinti krovininio transporto eiles pasienyje. Šiuo metu vežėjai gali teikti tiek elektronines, tiek popierines deklaracijas.

 • 2021-03-26
  Lietuvos muitinės duomenys perkelti į valstybės valdomus serverius, sistemų darbas bus atnaujintas pirmadienį

  Lietuvos muitinės informacinių sistemų veiklos atstatymo darbai vyksta sėkmingai – užbaigtas svarbiausias, duomenų perkėlimo į Valstybės informacinių technologijų centro infrastruktūrą, etapas. Šiuo metu pradedami vykdyti duomenų ir jų tarpusavio sąryšių tvarkymo darbai. Atsižvelgiant į atliekamų veiksmų mastą ir tai, kad juose dalyvauja ne viena valstybės institucija, galutinai darbus prognozuojama baigti iki kovo 29 dienos 10 val. Nedelsdami informuosime, jei sistemų darbą pavyks atstatyti greičiau.

 • 2021-03-25
  Muitinės informacinių sistemų atstatymo darbai užsitęs iki kovo 26 d.

  Apgailestaudami informuojame, kad dėl vykdomų atstatymo darbų masto vartotojams ilgiau nei planuota nebus prieinamos MDAS, NKTS, IDAIS ir kitos muitinės informacinės sistemos. Darbus prognozuojama baigti iki kovo 26 dienos 14 val. Nedelsdami informuosime, jei darbus pavyks baigti greičiau. Siekiant sumažinti verslo patiriamus nepatogumus, kol vyksta sistemų atstatymo darbai muitinė priima popierines deklaracijas vadovaujantis veiklos tęstinumo procedūra. Lietuvos muitinė atsiprašo už sukeltus nepatogumus verslininkams ir vairuotojams, Muitinės informacinių sistemų centro darbuotojai deda visas pastangas kuo greičiau atstatyti informacinių sistemų darbą.  

 • 2021-03-19
  Medininkų pasienio kontrolės punkto rekonstrukcija

  Siekiant užtikrinti geresnę krovinių, įvežamų į Lietuvos Respubliką iš Baltarusijos, kontrolę, bus rekonstruojamas Medininkų kelio postas. Dėl jau kitą savaitę prasidėsiančių darbų galimi transporto srauto pralaidumo trikdžiai. Tikimasi, kad rekonstrukcijos darbai nesukels vairuotojams didelių nepatogumų, nes Lietuvos muitinė jų metu sieks užtikrinti optimalų krovininių transporto priemonių laidumą. Šiuo metu pralaidumas vidutiniškai yra beveik 600 krovininių transporto priemonių per parą į Lietuvą.

 • 2021-03-15
  SVARBU trečiųjų šalių vežėjams

  Lietuvos muitinė, įvertindama riziką ir prioritetus, nuolat tikrina trečiųjų šalių vežėjų kelionės leidimus – ar dokumentai tinkamai užpildyti, ar juose pateikiama informacija yra teisinga. Nustatyti atvejai, kai trečiųjų šalių vežėjai neturi kelionės sąlygas atitinkančių kelionės leidimų, jie užpildyti neteisingai, tai pat nustatyti jų klastojimo atvejai. Esant tokiai situacijai, ginant ne tik verslo, bet ir visų Lietuvos kelių eismo dalyvių interesus, Lietuvos muitinė dar didesnį dėmesį skirs kelionės leidimų vykdyti tarptautinį krovinių vežimą keliais tikrinimui ir nustačiusi pažeidimus (nepateiktas ir/ar netinkamai neužpildytas kelionės leidimas) taikys administracines sankcijas bei neįleis tokių transporto priemonių į Lietuvos Respubliką.