English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

„Lietuvos geležinkeliai“ ir Muitinės departamentas siunčia signalą pažeidėjams

Duomenų srautas, reikalingas efektyviai tiriant ar užkertant kelią nusikalstamoms veikoms, tarp „Lietuvos geležinkelių“ ir Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos nuo šiol judės kur kas operatyviau. Tai įtvirtinta nauja bendradarbiavimo sutartimi.

Iki šiol sudėtingos, biurokratinės, daugiausia raštu atliekamos procedūros apsunkindavo informacijos apsikeitimo kelią. Savo ruožtu, tai kenkdavo siekiui efektyviai vykdyti nusikalstamų veikų prevenciją ir tyrimus.

Pagal penktadienį sudarytą abipusę bendradarbiavimo sutartį abi šalys sutarė duomenimis keistis operatyviau, naudojantis pažangiais IT sprendimais.

 „Muitinės departamentas yra mūsų strateginis partneris užtikrinant verslo ir infrastruktūros saugumą, atgrasant ir užkardant nusikalstamas veikas. Todėl tarpusavio bendradarbiavime turime siekti maksimalaus operatyvumo ir atvirumo. Mūsų santykiuose tai tvirtas žingsnis į priekį. Tačiau dar atidžiau žiūrime į perspektyvą, kur netrukus sieksime sustiprinti tiek technologines galimybes, tiek abipuses kompetencijas“, - sutarties pasirašymo metu kalbėjo „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Sutartyje numatyti duomenys bus išimtinai naudojami įstatymų nustatyta tvarka, nusikalstamų veikų prevencijos, tyrimo, nustatymo ar patraukimo baudžiamojon atsakomybėn už jas tikslais. Šią informaciją taip pat numato Lietuvos Respublikos kriminalinės žvalgybos įstatymas, Lietuvos Respublikos muitinės įstatymas ir Baudžiamojo proceso kodeksas.

„Džiaugiamės pasiekę konstruktyvų susitarimą su „Lietuvos geležinkelių“ vadovais dėl efektyvesnio ir greitesnio keitimosi duomenimis apie krovinius, gabenamus geležinkelių transportu. Toks muitinės ir ūkio subjektų bendradarbiavimas bei duomenų mainai rizikos valdymo tikslams yra numatyti Europos Sąjungos muitinės kodekse. Tikiu, kad bendras muitininkų ir „Lietuvos geležinkelių“ darbuotojų darbas valdant riziką taps stipriu įrankiu siekiant užkardyti į Lietuvą gabenamiems nelegaliems tabako produkcijos srautams, bei sudarys sąlygas spartesniam krovinių judėjimui,“ - teigė šiuo metu Muitinės departamento generalinio direktoriaus funkcijas atliekantis generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis. 

Informacija atnaujinta 2018-08-06