English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Šiaulių apylinkėse muitininkai sulaikė beveik 100 tūkst. eurų vertės nelegalių pesticidų siuntą

Muitinės pareigūnai šiomis dienomis gavo laboratorijos išvadas, jog dar gegužės viduryje sulaikyta daugiau nei 4 tonų neaiškios kilmės skysčio siunta – nes kas kita, kaip pesticidai.

Nelegalų beveik 100 tūkst. eurų vertės krovinį Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis sulaikė Šiaulių apylinkėse. Kurį laiką įtarta, kad pareigūnams į rankas pakliuvo kvaišalų gamybai skirta žaliava.

Gegužės 15 d. automobilius kelyje Ryga–Šiauliai stabdęs ir tikrinęs Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliųjų grupių patrulis apie 16 val. sustabdė patikrinti ir į Lietuvą važiavusį sunkvežimį „Mercedes Benz“.

Atvėrę mašinos puspriekabės duris, pareigūnai išvydo, jog ši pilna dėžių su neaiškiais plastikiniais, jokiomis pakuotėmis nežymėtais 10 litrų buteliukais. Iš viso rastos 374 dėžės, kuriose buvo 3 740 buteliukų su neaiškiu įvairių spalvų skysčiu. Mašiną vairavęs Ukrainos pilietis G. V. (turintis leidimą nuolat gyventi Latvijoje) negalėjo paaiškinti, kas tai per krovinys, ir neturėjo jokių jo kilmės ir įsigijimo dokumentų.

Tad krovinys buvo sulaikytas, o jo mėginiai perduoti Muitinės laboratorijos ekspertams, kurie ir nustatė, jog į Lietuvą mėginta įvežti falsifikuotus pesticidus ir herbicidus. Preliminariais duomenimis, sulaikytų chemikalų vertė – 95 225 eurai. Įtariama, kad jie gali būti pagaminti Kinijoje – nors buteliukai nežymėti, vidinėje jų kamštelio pusėje pareigūnai pastebėjo, iš pažiūros, kiniškus rašmenis.

Buvo surašytas prekių sulaikymo protokolas, vairuotojas po apklausos paleistas.

Nelegalios neaiškios kilmės falsifikuotų pesticidų siuntos Lietuvoje sulaikomos nuolat, jos įvežamos tiek kontrabandos būdu iš trečiųjų šalių, tiek iš kaimyninių Europos Sąjungos valstybių.

Tokiais falsifikuotais produktais, kurie gali būti net 50 proc. pigesni, susigundo dažnas ūkininkas. Tačiau perkant nežinomus, neaiškios kilmės chemikalus, jais purškiant laukus, didelė rizika panaudoti žalingą aplinkai ir pavojingą žmonių sveikatai produktą.

Informacija atnaujinta 2018-06-11