English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Cigarečių kontrabanda po konservuotomis daržovėmis

Muitinės pareigūnai Lavoriškių kelio poste antradienį, gegužės 8 d., sulaikė didelę cigarečių kontrabandą. 62 tūkst. eurų vertės rūkalai aptikti konservuotas daržoves gabenusio rusiško vilkiko puspriekabės dugne.

Antradienį apie 12 val. dienos į Lavoriškių kelio postą krovininiu vilkiku „Daf“ atvažiavęs Rusijos pilietis V. S. pareigūnams sakėsi ketinantis tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado gabenti konservuotų daržovių krovinį. Iš pažiūros įprastą krovinį – konservuotus žirnelius, kukurūzus, pomidorus, agurkus, pupeles – vežantis vairuotojas vis dėlto muitininkams sukėlė įtarimų.

Tad vilkikas buvo patikrintas mobiliąja rentgeno kontrolės sistema, kuri tik sustiprino pareigūnų įtarimus. Ėmus tikrinti detaliau, netrukus nustatyta, kad „Daf“ grindyse įrengta slėptuvė, pilna baltarusiškų cigarečių „NZ“ ir „Minsk“ kontrabandos. Slėptuvės dugnas, kad rūkalus būtų lengviau ištraukti, buvo net išklotas laminatu. Filmuotą medžiagą rasite čia.

Iš viso rasta 25 tūkst. pakelių (t. y. po 12 500 pakelių kiekvienos rūšies – ‚NZ“ ar ‚Minsk“) cigarečių. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 62 tūkst. eurų.

Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokurorai.

Šiandien V. S. Vilniaus apylinkės teismo sprendimu buvo suimtas dviem mėnesiams.

Informacija atnaujinta 2018-05-10