English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Kybartuose sulaikyta grynųjų pinigų kontrabanda: jūreivis iš Latvijos mėgino slapčia į Rusiją išvežti 10 tūkst. eurų

Praėjusią savaitę Kauno teritorinės muitinės ir valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai Kybartuose sulaikė 10 tūkst. eurų kontrabandą. Pinigai aptikti į Rusijos Kaliningrado sritį vykusio Latvijos piliečio asmeniniame bagaže.

Birželio 13 d., apie 13 val. į Kybartų kelio postą automobiliu „Lexus“ atvažiavęs Latvijos pilietis pareigūnams tvirtino nieko draudžiamo nevežantis, deklaravo tesivežantis vos 30 eurų. Sakėsi esąs laisvai samdomas jūreivis, dirbantis taip pat ir Rusijos laivuose
Tačiau užsienietis „pamiršo“ deklaruoti 10 tūkst. eurų, kuriuos pasienio ir muitinės pareigūnai detalaus patikrinimo metu netrukus aptiko suvyniotus jo drabužiuose. Taip pat dar rasti ir 305 Rusijos rubliai.Pažeidėjas taip ir nesugebėjo pareigūnams rišliai paaiškinti kodėl, vykdamas iš ES į trečiąją šalį, nusprendė nuslėpti turimus pinigus.

Grynųjų pinigų kontrabanda ir automobilis buvo sulaikyti, o Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.Pažeidėjui už kontrabandos gabenimą gresia bauda, tačiau pinigai, jei tik pažeidėjas pateiks lėšų kilmę įrodančius dokumentus, gali būti ir gražinti.

Primename, kad asmenys, išvykstantys ar atvykstantys iš trečiųjų šalių į Lietuvos Respubliką ir gabenantys 10 tūkst. eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo.

Pernai MKT pradėjo 32 ikiteisminius tyrimus dėl grynųjų pinigų kontrabandos (2022 m. tokių tyrimų buvo pradėti 25). Šiemet, per pirmą 2024-ųjų ketvirtį, MKT buvo pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai dėl grynųjų pinigų kontrabandos.

Informacija atnaujinta 2024-06-19