English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Dėl Rusijos ir Baltarusijos kilmės žemės ūkio produktų ir pašarų įvežimo į Lietuvą draudimo

Balandžio 25 d. Seimas priėmė įstatymą, draudžiantį Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktų ir pašarų importą. Šia priemone siekiama riboti Rusijos ir Baltarusijos galimybes užsidirbti iš žemės ūkio produktų ir pašarų eksporto, sumažinti galimas pajamas ir mažinti Rusijos ekonomines galimybes finansuoti Rusijos agresiją prieš Ukrainą.

Lietuvos Vyriausybės patvirtintas draudžiamų produktų sąrašas įsigaliojo nuo birželio 3 d. Draudimas netaikomas tranzitu vežamoms prekėms, taip pat prekėms, kurios yra skirtos tik asmeniniam vartojimui kelionės metu (t. y. pakuotės buvo atidarytos). Siekiant užtikrinti, kad keliautojai galėtų patogiai ir saugiai keliauti, turėdami su savimi reikalingus maisto produktus asmeniniam vartojimui, draudimas netaikomas fizinių asmenų kelionės metu būtiniems maisto produktams pradarytose pakuotėse. Išimtys mėsos ir pieno produktams, taikomos taip, kaip nustatyta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos.

Sąraše yra 24 produktų grupės: gyvi gyvūnai, mėsa ir mėsos produktai, žuvis ir vėžiagyviai, pienas ir pieno produktai, kiaušiniai, medus, medžiai ir kiti augalai, svogūnėliai, daržovės, vaisiai ir riešutai, kava, arbata, prieskoniai, grūdai ir jų produktai, miltai, krakmolas, aliejai ir riebalai, vaškai, cukrus, kakava, nealkoholiniai ir alkoholiniai gėrimai, actas, pašarai gyvuliams, maisto pramonės likučiai, taip pat tabakas ir perdirbti jų pakaitalai.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad nuo liepos 1 d. kai kuriems Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktams ir pašarams bus taikomi didesni ES importo tarifai, taip užtikrinant sklandų ir netrikdomą ES Bendrosios rinkos ir muitų sąjungos veikimą. Lietuva, būdama ES valstybe nare, remia ES lygmenyje priimamas importą iš Rusijos ir Baltarusijos ribojančias priemones.

Informacija atnaujinta 2024-06-05