English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė – tarp sėkmingiausių inventorizuojant informacinėse sistemose kaupiamus duomenis

Praėjusią savaitę Lietuvos muitinei buvo įteiktas apdovanojimas - fotografikos technika atliktas Lietuvos upių žemėlapis simboliniu pavadinimu „Iš upių į ežerus“.

Valstybės duomenų agentūros (VDA) organizuotame renginyje „Valstybės duomenų ežero istorija: II dalis Gilyn“ buvome įvertinti kaip viena sėkmingiausiai ir geranoriškiausiai bendradarbiaujanti su VDA institucijų tarp 322 įstaigų, inventorizuojant informacinėse sistemose kaupiamus duomenis.

Projektą „Valstybės informacinių išteklių integravimas į duomenų ežerą“, finansuojamą pagal planą „Naujos kartos Lietuva“, vykdo VDA bendradarbiaudama su valstybės institucijomis, viešomis įstaigomis, savivaldybėmis ir įmonėmis.

Jo tikslas iki 2026 m. vasaros į bendrą duomenų ežerą – Valstybės duomenų valdysenos informacinę sistemą – integruoti valstybės ir savivaldybių institucijų valdomus duomenis, juos „įveiklinti“, sudarant galimybę panaudoti įvairiems analitiniams tikslams, jų pagrindu priimti sprendimus, dalytis su visuomene kokybiška informacija.

Lietuvos muitinė aktyviai įsitraukė į Valstybės duomenų ežero pildymo duomenimis procesą 2023 metų vasarą. Muitinės informacinių sistemų centras, kaip bendradarbiavimo su VDA koordinatorius, organizuoja muitinės duomenų inventorizavimą ir dalyvauja kuriant informacinių sistemų jungtis. Šiuo metu drauge su VDA atlikta 19 muitinės sistemų inventorizacija, sukurta 11 jungčių.

Renginyje  „Valstybės duomenų ežero istorija“, kuris vyko Vyriausybės rūmuose, apdovanojimai buvo įteikti institucijoms, savivaldybėms ir įmonėms, labiausiai prisidėjusioms prie sklandaus valstybės duomenų integravimo į duomenų ežerą.

Informacija atnaujinta 2024-06-04