English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinės ir policijos pareigūnai kartu dalyvavo tarptautiniuose mokymuose

50 Lietuvos muitinės ir policijos pareigūnų gegužės 15-17 d. ir gegužės 20-22 d.  dalyvavo Pasaulio muitinių organizacijos (PMO)  mokymuose „Sprogstamųjų medžiagų pirmtakų ir jų sudedamųjų dalių identifikavimas ir aptikimas”.

Šių mokymų tikslas – stiprinti muitinės ir policijos pareigūnų gebėjimus veiksmingai kovoti su globalia savadarbių sprogstamųjų užtaisų grėsme, suteikiant jiems išsamių žinių apie sprogmenų pirmtakus ir savadarbių sprogstamųjų užtaisų komponentus, rizikos vertinimą, aptikimo metodus ir prietaisus.

Jų metu dalyviai įgijo žinių, kaip ženklinami, tvarkomi, aptinkami sprogstamųjų cheminių medžiagų pirmtakai, taip pat buvo apmokyti kaip vertinti riziką, sudaryti tinkamus rizikos profilius ir atlikti tyrimo procedūras bei gerinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

Šie mokymai vykdomi pagal PMO kovos su savadarbiais sprogstamaisiais įtaisais programą „Global Shield“, finansuojamą  JAV valstybės departamento ir Europos Komisijos. Prie mokymų organizavimo prisidėjo ir PMO Regioninis žvalgybos ryšių biuras Rytų ir Vidurio Europai (RILO ECE), JAV Gynybos grėsmių mažinimo agentūra (DTRA) bei Lietuvos muitinė.

 

Dėkojame PMO ir DTRA ekspertams už naudingus mokymus ir galimybę Lietuvos muitinės ir policijos pareigūnams dalyvauti PMO “Global Shield” iniciatyvoje, reikšmingai prisidedančioje prie kovos su savadarbių sprogstamųjų įtaisų naudojimu visame pasaulyje.

 

Renginio nuotraukos

Informacija atnaujinta 2024-05-22