English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitinės pareigūnai sulaikė pirmąjį automobilį su rusiškais registracijos numeriais

Muitinės pareigūnai vakar (kovo 11 d.) Medininkų kelio poste sulaikė lengvąjį automobilį su Rusijos Federacijos registracijos numeriais.

Apie 23 val. vakaro į Medininkų kelio postą automobiliu „Audi Q7“ su rusiškais registracijos numeriais atvažiavęs Moldovos pilietis ketino toliau vykti į Baltarusiją, tačiau jo automobilį patikrinę muitinės pareigūnai mašiną sulaikė. Tikrinant vairuotojo pateiktus dokumentus, nustatyta, kad automobilio savininku yra visai kitas asmuo – Rusijos pilietė.

Vairuotojui buvo paaiškinta, kad nuo kovo 11 d. asmenims, turintiems Rusijoje registruotus automobilius, Lietuvoje taikoma atsakomybė, numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 515 straipsnyje, kuris numato baudą ir galimą automobilio konfiskavimą.

Įgyvendinant ES Tarybos priimtus ribojimus, Lietuva dar nuo 2023 m. rugsėjo 11 dienos į savo teritoriją per pasienio muitinės kontrolės postus neįleidžia automobilių su rusiškais registracijos numeriais. Įvažiavę į Lietuvą iki minėtos datos, privalėjo išvykti iš šalies per 6 mėnesius nuo atvykimo dienos. Taigi, nuo 2024 m. kovo 11 d. Rusijoje registruoti automobiliai negali būti Lietuvos teritorijoje arba iki to laiko turi būti perregistruoti – įformintas jų importas ir užregistruoti „Regitroje“.

Išimtis taikyta Rusijos piliečiams, vykstantiems tranzitu į Rusijos Kaliningrado sritį arba iš jos su supaprastinto tranzito dokumentu (STD). Tačiau toks tranzitas per Lietuvos teritoriją negali trukti ilgiau kaip 24 valandas, be to, vykstant tranzitu transporto priemonėje turi vykti ir jos savininkas. Nesant automobilyje savininko – transporto priemonė neįleidžiama į Lietuvos teritoriją.

„Audi Q7“ vairuotojui, kuris tvirtino nieko nežinojęs apie įvestus apribojimus, buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Mašina, kurios vertė – 41 690 eurų, sulaikyta.

 

Informacija atnaujinta 2024-03-12