English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Grikių krovinyje iš Rusijos muitininkai aptiko didelę cigarečių kontrabandą

Baigus neatidėliotinus ikiteisminio tyrimo veiksmus, pranešame, kad dar 2024 sausio 26–ąją Kybartų kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė iš Rusijos į Lietuvą įvažiavusį krovininį vilkiką su stambia cigarečių kontrabanda. Nelegalūs rūkalai buvo paslėpti grikių krovinyje, preliminariais vertinimais cigarečių vertė gali siekti kelis šimtus tūkstančių eurų.

Krovininis vilkikas „Scania“, vairuojamas Rusijos piliečio, į Kybartų kelio postą atvažiavo penktadienį, sausio 26–ąją, apie 19 val. vakaro.

Vairuotojas deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją ketinantis gabenti 20 tonų rusiškų grikių krovinį, tačiau muitinės pareigūnai nusprendė patikrinti mašiną rentgeno kontrolės sistema. Šio patikrinimo metu muitininkams kilo įtarimų, jog maišuose su grikiais gali būti paslėptos cigaretės, tad prireikė ir detalios fizinės patikros. Tuomet ir paaiškėjo, kad tarp grikių išties pilna rūkalų – maišuose buvo pilna cigarečių „Jin Ling“ ir „Rominta“ pakelių be banderolių.

 

Tikslus sulaikytos kontrabandos kiekis dar nežinomas – muitininkams teks išpakuoti visus grikių maišus ir išrankioti juose paslėptus cigarečių pakelius. Preliminariais vertinimais šiuo vilkiku gabenta bent kelių šimtų tūkstančių eurų vertės cigarečių siunta.

 

„Scania“ vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, o vėliau paleistas, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 3–iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Informacija atnaujinta 2024-02-06