English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Svarbi informacija Muitinės prievolininkų registre registruotiems asmenims dėl duomenų patikslinimo (atnaujinta 2024-07-04)

Informuojame, kad pagal Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2015/2447 12-01 priedą, suteikiant EORI kodą fiziniams ir juridiniams asmenims, turi būti nurodomas jų buveinės arba gyvenamosios vietos adresas. Adreso rekvizituose privaloma nurodyti ne tik gatvę, namo numerį, miestą, šalies kodą, bet ir pašto kodą.

Nuo 2024 m. rugsėjo 15 d. ekonominės veiklos vykdytojai (fiziniai ir juridiniai asmenys), nenurodę savo buveinės (gyvenamosios vietos) adrese pašto kodo, negalės teikti prašymų  Muitinės sprendimų sistemos priemonėmis, deklaruoti prekes laikinajam saugojimui, pasirinktai muitinės procedūrai ar reeksportui įforminti ir teikti išankstinės informacijos muitinės naudojamų informacinių sistemų priemonėmis (Muitinės deklaracijų apdorojimo sistema (MDAS, iMDAS), Nacionaline tranzito kontrolės sistema (NKTS), Importo kontrolės sistema (ICS2)).

Atsižvelgiant į tai, iki 2024 m. rugsėjo 1 d. Jūs turite pasitikrinti duomenis, kuriuos nurodėte teikdami prašymą muitinei EORI kodui gauti. Tuo atveju, jeigu buveinės (gyvenamosios vietos) adreso pašto kodas nebuvo nurodytas, prašome pateikti šią informaciją teritorinei muitinei, kurios veiklos zonai priklauso Jūsų buveinės (gyvenamosios vietos) adresas, Jums priimtinu būdu:

- raštu; arba

- atvykus į teritorinę muitinę; arba

- bendraisiais elektroninio pašto adresais [email protected], [email protected], [email protected] (atitinkamai).

Teikiant pirmiau paminėtą informaciją, reikia nurodyti, kad ši informacija teikiama Muitinės prievolininkų registre esančių duomenų, susijusių su įmonės (pavadinimas ir suteiktas EORI kodas) arba fizinio asmens (vardas, pavardė ir suteiktas EORI kodas), tikslinimui.

Primename, kad asmenys yra atsakingi už tikslios ir išsamios informacijos pateikimą registruojantis Muitinės prievolininkų registre arba pasikeitus informacijai, taip pat bet kuriuo kitu su muitinės veikla susijusiu atveju.

Informacija atnaujinta 2024-07-04