English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Užkardant kontrabandą krovininiai traukiniai iš Stasylų bus nukreipiami į Kenos punktą

Užkardant kontrabandą krovininių traukinių, į Lietuvą atvykstančių iš Baltarusijos, eismas nuo vasario 16 d. bus organizuojamas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą (PKP). Per Stasylų geležinkelio PKP tokie sąstatai nevyks, kol čia bus įrengta stacionari rentgeno kontrolės sistema – tai planuojama padaryti 2024 m. pabaigoje.

Šių priemonių imamasi dėl didelių kontrabandos, gabenamos traukiniais iš Baltarusijos, srautų ir dėl to padidėjusios grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Iš Baltarusijos į Lietuvą per Stasylų PKP gabenamos ir VSAT sulaikytos kontrabandos kiekiai pastaraisiais metais yra žymiai išaugę. 2022 m. VSAT nustatė 28 kontrabandos atvejus bei sulaikė 2 540 669 pakelius cigarečių, iš Baltarusijos krovininiais sąstatais atgabentų per Stasylų PKP. Šie sulaikymai sudaro net 87,6 proc. viso pernai pasieniečių sulaikytų geležinkeliu gabentų rūkalų kiekio.

Vidutiniškai per parą iš Baltarusijos į Lietuvą per Stasylų PKP įvažiuoja 2 kroviniai sąstatai.

Pradėjus veikti Kenos rentgeno kontrolės sistemai, kontrabandininkai ėmė vengti gabenti nelegalius krovinius per šį punktą.

Šios rentgeno kontrolės sistemos efektyvumu buvo įsitikinta ir praėjusių metų pabaigoje pasieniečiams sulaikius vieną milžinišką baltarusiškų cigarečių kontrabandos krovinį –  672 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų, kurių vertė daugiau kaip pustrečio milijono eurų.

Lietuvos muitinės pareigūnai 2022 m. geležinkelio transporte ikiteisminiuose tyrimuose sulaikė 854 000 pakelių cigarečių kontrabandos.

Rentgeno sistemos įrengimas Kenoje leidžia užtikrinti maksimalią muitinės procedūrų kontrolę per itin trumpą laiką, t. y. nestabdant traukinių eismo, ir patikrinti 100 proc. iš Baltarusijos įvažiuojančių krovininių vagonų. Kenos rentgeno kontrolės sistema veikia 24/7 principu ir 365 dienas per metus.

Panašios rentgeno kontrolės sistemos artimiausiu metu bus diegiamos Stasylų ir Kybartų geležinkelio stotyse.

(Informacija parengta kartu su VSAT)

Informacija atnaujinta 2023-02-15