English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Šalčininkuose muitininkai sulaikė 1,5 mln. eurų vertės kontrabandą: 822 dėžės cigarečių slėptos bituminės dangos krovinyje

Stambios kontrabandos sulaikymas Šalčininkų kelio poste: pirmadienį, lapkričio 21 d., čia sulaikyta apie 400 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų siunta. Cigaretės aptiktos rentgenu patikrinus į Lenkiją per Lietuvą gabentą bituminės stogo dangos krovinį.

Lapkričio 21–ąją, apie 16 val. į Šalčininkų kelio postą krovininiu vilkiku „Renault“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo ketinantis per Lietuvą į Lenkiją gabenti bituminės dangos krovinį.

Tačiau muitinės pareigūnams buvo sudėtinga apžiūrėti visą vilkiko puspriekabėje esantį krovinį, tad mašiną nuspręsta papildomai patikrinti rentgeno kontrolės sistema. Šio patikrinimo metu ir kilo įtarimų, jog be bituminės dangos gali būti gabenama ir kontrabanda.

Detalaus patikrinimo metu netruko paaiškėti, kad bituminė danga išties tebuvo dalyje puspriekabės, o likusi erdvė užpildyta dėžėmis su baltarusiškomis cigaretėmis „Minsk Capital“, „Minsk Superslims“ ir „NZ Gold“. Iš viso rasta net 822 dėžių rūkalų (411 tūkst. pakelių cigarečių), jų vertė su mokesčiais – daugiau, nei 1,5 mln. eurų.

Nelegalios cigaretės ir transporto priemonė sulaikyti, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Vairuotojas po apklausos buvo paleistas, jam skirta kardomoji priemonė – dokumentų paėmimas ir piniginis užstatas.

Informacija atnaujinta 2022-11-25