English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Primename, kad nuo 2022 m. spalio 1 d. Ukraina prisijungs prie Konvencijos dėl bendrosios tranzito procedūros ir Konvencijos dėl prekybos prekėmis formalumų supaprastinimo

Ukrainai įvykdžius prisijungimo prie minėtų konvencijų reikalavimus, ji 2022 m. liepos 25 d. oficialiai pakviesta prisijungti prie Konvencijos dėl bendrosios tranzito procedūros ir Konvencijos dėl prekybos prekėmis formalumų supaprastinimo.

Rugpjūčio 31 d. Ukraina įteikė prisijungimo prie konvencijų dokumentus ES Tarybos Generaliniam sekretoriatui, todėl nuo 2022 m. spalio 1 d. galės vykdyti bendrojo tranzito operacijas. Tai svarbus žingsnis pirmyn įgyvendinant Ukrainos pasirengimo narystei ES strategiją ir labai padės efektyviau naudoti „solidarumo koridorius“, kuriais prekės gabenamos į Ukrainą ir iš jos.

Šios konvencijos sudaro sąlygas daug lengviau ir paprasčiau gabenti prekes tarp ES ir kitų bendrojo tranzito šalių (Norvegijos, Islandijos, Šveicarijos, Šiaurės Makedonijos, Serbijos, Turkijos ir Jungtinės Karalystės). Supaprastintos taisyklės, pavyzdžiui, prekių gabenimas su viena tranzito deklaracija nuo prekių išsiuntimo iki paskirties vietos, visose bendrojo tranzito šalyse pripažįstamos finansinės garantijos ir mažesnės tikrinimo ir muitinio įforminimo apimtys, ypač vykstant per sienas, padeda sumažinti ES ir šalių partnerių verslo išlaidas, kartu palengvindamos ir skatindamos prekybą. Todėl Ukrainos prisijungimas prie šių konvencijų palengvins prekybą tarp Ukrainos ir ES valstybių narių bei kitų bendrojo tranzito šalių. Tai atveria naujas galimybes ir Lietuvos verslui, vykdančiam prekybą su Ukraina ir transporto į Ukrainą ir iš jos operacijas, sumažinti šios prekių apyvartos išlaidas ir ją paspartinti.

Lietuvos muitinė aktyviai prisidėjo prie to, kad Ukraina sudėtingomis sąlygomis operatyviai pasirengtų prisijungimui prie konvencijų: teikė ekspertinę pagalbą rengiant tam būtinų teisės aktų projektus, dalijosi praktine konvencijų taikymo Lietuvoje patirtimi, dovanojo tranzito formalumams atlikti būtiną programinę įrangą, kuri buvo pritaikyta darbui Ukrainoje.

 

 

Informacija atnaujinta 2022-09-21