English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Savaitgalio sulaikymai Lietuvos muitinėje: kontrabanda aptikta ir šaldymo agregate, ir veidrodžių rėmuose

Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT) šeštadienį pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl kontrabandos. Vieną nelegalių rūkalų siuntą, paslėptą krovininio vilkiko šaldymo agregate, aptiko Šalčininkų kelio posto muitininkai. Antroji buvo rasta į Lietuvą gabentų veidrodžių siuntoje.

Pirmoji mašina – mikroautobusas „Iveco“, vežęs trisdešimties baltarusiškų veidrodžių siuntą vienai Lietuvos įmonei, į Lavoriškių kelio postą atvažiavo apie 15 val.

Muitinės pareigūnams patikrinus automobilį rentgeno kontrolės sistema, kilo įtarimų, kad veidrodžių pakuotėse gali būti slepiama ir kontrabanda. Detalaus patikrinimo metu šie įtarimai pasitvirtino – išardžius pakuotes, veidrodžių rėmuose aptiktos baltarusiškos cigaretės „Minsk Superslims“ ir „NZ Gold Superslims“. Iš viso kontrabandininkai, kiek praplatinę veidrodžių rėmus, sugebėjo į juos sugrūsti 8 100 pakelių rūkalų.

Antroji mašina – krovininis vilkikas „MAN“, tranzitu per Lietuvą į Lenkiją gabenęs vaikiškų baldų krovinį, apie 19 val. vakaro buvo sulaikytas jau Šalčininkų kelio poste.

Šią mašiną posto pareigūnai irgi patikrino rentgeno kontrolės sistema, kuriai padedant ir nustatyta, jog vilkiko puspriekabėje esančiame šaldymo agregate įrengta slėptuvė. Pastarojoje pareigūnai aptiko 7 435 pakelius cigarečių „Quenn Menthol“, „Queen Superslims“, „Minsk Superslims“, „NZ Gold“, „Korona Superslims“ ir „Minsk Superslims“.

Abiejų mašinų vairuotojai, Baltarusijos piliečiai, buvo sulaikyti dviem paroms. MKT Vilniaus skyriuje pradėti du ikiteisminiai tyrimai, kuriems vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Bendras sulaikytų cigarečių kiekis – 15 535 pakelių, o vertė (su mokesčiais) – daugiau, nei 56 tūkst. eurų.

Vakar (gegužės 9 d.) Vilniaus apylinkės teismo sprendimu abu vairuotojai buvo paleisti, skyrus kardomąją priemonę – piniginį užstatą.

 

Informacija atnaujinta 2022-05-10