English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinės paaiškinimas dėl 5-o ES sankcijų paketo taikymo RU ir BY vežėjams

2022 m. balandžio 16 d. baigiasi pereinamasis laikotarpis, kada Rusijos ir Baltarusijos vežėjai, kurių transporto priemonės atvyko į Europos Sąjungą iki balandžio 9 d. ir kurie priėmė prekes vežti iki šios datos, gali baigti prekių vežimą per Europos Sąjungos teritoriją.

Lietuvos muitinė, atsižvelgdama į susikaupusias ilgas išvykstančių kelių transporto priemonių eiles prie Lietuvos sienos, laikys, kad Rusijos ir Baltarusijos vežėjų naudojamos transporto priemonės su prekėmis, atvykusios iki išvykimo iš Lietuvos laukiančių transporto priemonių eilės galo iki 2022 m. balandžio 16 d. 24 val., gali išvykti per sieną ir vėliau, jeigu įvykdytos atvykimo į Europos Sąjungą ir prekių priėmimo vežti sąlygos, nelaikant, kad pažeistas išvykimo terminas, nes laukimo eilėje trukmė nepriklauso nuo vežėjo valios.

Transporto priemonėms atvykus iki eilės galo vėliau, bus laikoma, kad išvykimo terminas pažeistas, ir išvykti nebus leidžiama. Pavėlavusios atvykti kelių transporto priemonės bus nukreipiamos į artimiausius logistikos centrus ar terminalus, kad vežėjai galėtų imtis priemonių susidariusiai padėčiai sureguliuoti: iškrauti prekes, perduoti prekes vežti kitam vežėjui, kuriam sankcijos netaikomos ir kt.

Tuščios kelių transporto priemonės ir toliau galės vykti per Lietuvos sienas su Rusija ir Baltarusija be apribojimų.

Informacija atnaujinta 2022-04-15