English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Nuo savaitgalio į ES neįleidžiami vežėjų įmonių, registruotų RU ir BY, vilkikai su kroviniais

Savaitgalį Europos Komisija paskelbė 5-ąjį sankcijų paketą.

Naujų sankcijų esmė:  draudžiama  Rusijoje (RU) ir Baltarusijoje (BY) įsisteigusioms kelių transporto vežėjų įmonėms (toliau – vežėjas) vežti prekes Sąjungos muitų teritorijoje.

Vadovaudamasi EK patvirtintomis sankcijų nuostatomis, jau balandžio 9 dieną Lietuvos muitinė pradėjo neleisti į Lietuvą RU ir BY registruotų vežėjų įmonių vilkikų su kroviniais.

Lietuvai, įgyvendinant 5-ąjį sankcijų paketą, tenka išskirtinis vaidmuo dėl Rusijos krovinių gabenimo iš/į Kaliningrado sritį. Lietuva, vadovaudamasi ES teisės aktais, RU vežėjams, vežantiems prekes į/iš Rusijos į/iš Kaliningrado sritį (,,Kaliningrado tranzitas“), leidžia vykti per LR teritoriją, įforminus Sąjungos tranzito procedūrą – ir tai pagrindinė draudimų išimtis, kuri taikoma  RU vežėjams, vykstantiems per Lietuvos teritoriją. Kita išimtis taikoma RU ir BY vežėjams, vežantiems pašto siuntas.

Taip pat RU ir BY vežėjams, vykstantiems transporto priemonėmis be prekių (tuščiomis), leidžiama įvažiuoti į ES muitų teritoriją. Pasikrauti ir vežti krovinius ES muitų teritorijoje jiems yra draudžiama.

Tuščioms RU ir BY vežėjų transporto priemonėms, išvykstančioms per muitinės įstaigą, veikiančią LR sienos perėjimo punkte, leidžiama išvykti iš ES muitų teritorijos be apribojimų.

RU ir BY vežėjų transporto priemonės, kuriomis vežamos prekės, iš ES teritorijos turi išvykti iki balandžio 16 dienos imtinai. Tokioms transporto priemonėms leidžiama išvykti tuo atveju, jei

RU ar BY vežėjas į ES teritoriją atvyko iki 5-ojo sankcijų paketo taikymo pradžios  ir pradėjo gabenti prekes iki jam įsigaliojant.

Tų pačių nuostatų laikomasi ir deklaruojant prekes muitinės procedūrai įforminti (pvz. eksportui (reeksportui), Sąjungos tranzitui).

Taip pat informuojame, kad Lietuva neišduos leidimų taikyti išimtis RU ir BY vežėjams gabenti (į/iš ES) prekes, kol nebus gautas Europos Komisijos paaiškinimas.

Informacija atnaujinta 2022-04-12