English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Patikslinta informacija dėl euro banknotų išvežimo į Rusiją ir Baltarusiją

Atsižvelgdami į Europos Komisijos pateiktus išaiškinimus patiksliname nuostatas dėl euro banknotų išvežimo.

Draudžiama parduoti, tiekti, perduoti ar eksportuoti eurų banknotus Rusijai ar Baltarusijai arba bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui, subjektui ar organizacijai Rusijoje ar Baltarusijoje, įskaitant Rusijos ir Baltarusijos vyriausybes ir centrinius bankus, arba naudojimui Rusijoje ar Baltarusijoje. Nustatytas draudimas netaikomas euro banknotų pardavimui, tiekimui, perdavimui ar eksportui, jei toks pardavimas, tiekimas, perdavimas ar eksportas yra būtinas:

  1. diplomatinių atstovybių ar konsulinių įstaigų arba tarptautinių organizacijų Baltarusijoje ar Rusijoje, kurios pagal tarptautinę teisę naudojasi imunitetais, oficialiems tikslams;
  2. į Baltarusiją ar Rusiją vykstančių fizinių asmenų ar kartu su jais keliaujančių jų artimiausių šeimos narių asmeniniam naudojimui.

Iš paminėtų nuostatų matyti, kad juridinių asmenų ar jų atstovų (pvz. įmonės darbuotojų, vykstančių darbo reikalais) atžvilgiu minėtos draudimo išimtys netaikomos, todėl jiems draudžiama gabenti ne asmeninam naudojimui, o kitiems tikslams (pvz., atsiskaitymui už juridinio asmens įsigytas prekes ar gautas paslaugas) skirtus euro banknotus, net ir tuo atveju, jei būtų pateikta Grynųjų pinigų deklaracija.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad fiziniams asmenims, išvykstantiems į Baltarusiją ar Rusiją, draudimas gabenti euro banknotus netaikomas tik tuo atveju, jei tai yra būtina jų ar kartu su jais keliaujančių jų artimiausių šeimos narių asmeniniam naudojimui. Be to, draudimas taikomas tik euro banknotams ir netaikomas euro monetoms, kitai valiutai bei investiciniam auksui ir mokėjimo instrumentams (pvz., kelionės čekiams).

Šios priemonės taikomos atsižvelgiant į padėtį Baltarusijoje ir į Baltarusijos įsitraukimą į Rusijos agresiją prieš Ukrainą.

Informacija atnaujinta 2022-03-25