English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Neprasmuko – pasienyje su Lenkija MKT pareigūnai sulaikė beveik 2 mln. eurų vertės nelegalių rūkalų siuntą

Užkirstas kelias „kontrabandos tranzitui“ – sekmadienio vakarą Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė krovininį vilkiką. Iš Estijos į Lenkiją važiavusioje mašinoje turėjo būti keramzito granulių krovinys, tačiau patikrinę jos puspriekabę, pareigūnai išvydo, jog ši pilna dėžių su nelegaliais rūkalais.

Vykdydami sustiprintas kontrolės priemones MKT pareigūnai sekmadienio vakarą, pasienyje su Lenkija, ties buvusiu Kalvarijos pasienio punktu, tikrino transporto priemones. Be kitų, buvo patikrintas ir krovininis vilkikas „DAF“, kurį vairavo Lietuvos pilietis. Vairuotojas deklaravo iš Estijos į Lenkiją vežantis 23 tonas keramzito granulių.

Bet vos atkėlus tentą, pareigūnai tarp didmaišių išvydo ir cigarečių dėžes. Kaip paaiškėjo netrukus – rūkalų buvo pilni ir didmaišiai, taigi, visa „DAF“ puspriekabė buvo prikrauta cigarečių.

Rūkalų iškrovimo ir skaičiavimo darbai dar tebevyksta, preliminariais vertinimais mašinoje rasta ne mažiau, nei tūkstantis dėžių (500 tūkst. pakelių) nelegalių cigarečių (rastos dvi rūšys – ,,Queen Menthol“ ir „Dove Platinum Superslims“). Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,8 mln. eurų.

MKT Kauno skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorai.

Vilkiko vairuotojas sulaikytas dviem paroms, o vėliau paleistas, skyrus kardomąsias priemones – dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Informacija atnaujinta 2022-03-17