English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Informacija verslui dėl iš Rusijos ir Baltarusijos parsigabenamos įrangos nutraukus veiklą

Lietuvos muitinė informuoja, kad verslininkams, nutraukiantiems veiklą Rusijoje ar Baltarusijoje ir į Lietuvą parsigabenantiems įmonės naudotas priemones ir įrangą, nėra taikomi jokie importo ribojimai, t. y. šioms prekėms netaikomos ES sankcijos net jei jos gali būti vertinamos kaip dvejopos paskirties strateginės prekės.  

Tokiais atvejais muitinės deklaracijose 31 laukelyje (Krovinio vietos ir prekės aprašymas) reikia pateikti prekės aprašymą ir nurodyti, kad prekes yra įmonės nuosavybė ir įvežamos nutraukus veiklą Rusijoje ar Baltarusijoje.

Ilgalaikis materialusis turtas ir kita įranga, importuojami perkėlus veiklą iš Rusijos ar Baltarusijos į Lietuvą, importo muitais neapmokestinama. Atleidimas nuo importo muitų taikomas, kai ilgalaikis materialusis turtas ir kita įranga, priklausantys įmonėms, galutinai nutraukiančioms savo veiklą Rusijoje ar Baltarusijoje ir persikeliančioms į Lietuvą tęsti panašią veiklą. Atleidimo nuo importo muitų sąlygos ir apribojimai nustatyti Reglamento (EB) Nr. 1186/2009 28-34 straipsniuose. Atkreipiame dėmesį, kad atleidimas nuo importo PVM tokiomis sąlygomis netaikomas.

Dėl priemonių ir įrangos parsigabenimo pasikonsultuoti galima tel. (8 5) 2666 111, el. p. [email protected].

Visa verslui aktuali informacija, susijusi su prekyba su Rusija ir Baltarusija, skelbiama Lietuvos muitinės interneto svetainės skiltyje „Pagalba Ukrainai

Informacija atnaujinta 2022-03-16