English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Informacija verslui: dar labiau griežtinamas dvejopos paskirties prekių eksportas į Rusiją

Lietuvos muitinė dar labiau sugriežtino dvejopos paskirties prekių eksportą iš Europos Sąjungos šalių į Rusijos Federaciją.

Technika ir įranga naftos ir kitų naudingųjų iškasenų žvalgybai ir išgavimui, orlaiviai ir jų dalys, laivai ir kiti plaukiojantys įrenginiai, optikos prietaisai ir kitos prekės, kurios deklaruojamos pagal Prekių nomenklatūros skirsnius 84, 85, 88, 89 ir 90,  iš Europos Sąjungos teritorijos galės būti eksportuotos tik pateikus muitinei dvejopos paskirties prekių eksporto licencijas. Priešingu atveju eksporto procedūros Lietuvos muitinės postuose nebus įforminamos.

Šių prekių grupių eksporto deklaracijos Lietuvoje galės būti įforminamos tik tuomet, jei jas eksportuos  Lietuvoje registruotas juridinis asmuo. Be to, visos dvigubos paskirties prekės bus nukreipiamos  į geltonąjį arba raudonąjį prekių tikrinimo kanalus, kuriuose atliekami visi muitiniai formalumai – prekių deklarantai privalės patikrinimui pateikti muitinei reikiamus dokumentus ir prekes.

Procedūros sugriežtintos įgyvendinant praėjusią savaitę patvirtintą reglamentą Nr. 2022/328, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 833/2014 Dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje.

Šiuo metu iš Europos Sąjungos dvejopos paskirties prekes draudžiama tiekti 64 Rusijos įmonėms ir organizacijoms.

Dvejopos paskirties prekių srautas per Lietuvą nuolat auga: praėjusiais metais eksporto procedūroms buvo pateikta daugiau nei 1 mln. prekių. Tik dešimtadalis eksportuotojų – Lietuvos įmonės.

Informacija atnaujinta 2022-03-01