English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Dėl transporto eilių pasienyje su Baltarusija

Šiuo metu padėtis Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, taip pat kaip Latvijos ir Lenkijos pasienio su Baltarusija postuose, yra panaši. Informaciją apie eiles pasienio kontrolės punktuose Baltarusijos pusėje galima sekti adresu  https://gpk.gov.by/en/situation-at-the-border/ 

Didelę įtaką eilių susidarymui tebeturi migrantų krizė.  Todėl Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos pasienio institucijos vykdo sustiprintą kontrolę, Lenkijoje dėl migrantų krizės ir įvykių pasienyje buvo sustabdytas eismas per sieną Kuźnica Białostocka - Bruzgi kelių pasienio punkte (nuo 2021 m. lapkričio 9 d.). Dėl to didesnis transporto su prekėmis srautas pasuko Lietuvos - Baltarusijos kryptimi į Raigardo, Šalčininkų, Medininkų, Lavoriškių ir Tverečiaus kelio postus.

Muitininkų įprastinį darbą Lietuvos-Baltarusijos kelio postuose įtakoja smarkiai padidėjusi cigarečių kontrabanda, kurios užkardymui eikvojamos papildomos laiko sąnaudos.    

Išanalizavę vežėjų, atvykstančių į Lietuvą krovininėmis transporto priemonėmis, darbo laiką (tachografų parodymus), matome, kad vairuotojai iki patekimo į postą Baltarusijos pusėje, pavyzdžiui Kamenyj Log, Kotlovka, Beniakoni, eilėje praleidžia nuo kelių valandų iki  savaitės ar net keliolikos parų. Pastebėjome, kad pro vairuotojus, neturinčius išankstinės registracijos kirsti sieną ir kartais 20 parų laukiančius eilėje patekti į Baltarusijos postus,  nuolat be eilės vyksta vežėjai su Baltarusijos palyda, taip pat turintys specialius Baltarusijos pusės leidimus važiuoti į minėtus postus be eilės, vežėjai su išankstine registracija ir vežėjai gabenantys greitai gendančias prekes.

Toks diferencijavimas vairuotojams, neturintiems išankstinės registracijos arba privilegijų,  vidutinį sienos kirtimo laiką Baltarusijos pusėje pailgina nuo 5 iki 10 kartų.

Manytumėme, kad tokia Baltarusijos pusės taikoma praktika neigiamai veikia  sienų pralaidumą.

Informaciją apie eiles pasienio kontrolės punktuose rekomenduojame sekti Pasienio kontrolės punktų direkcijos interneto svetainėje adresu https://pkpd.lrv.lt/lt/eiles-pasienyje

Informacija atnaujinta 2022-02-24