English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Sausio 26-oji – Tarptautinė muitinės diena

Sausio 26-oji – Tarptautinė muitinės diena, kurią nuo 1983 metų mini pasaulio muitinės, susijungusios į Pasaulio muitinių organizaciją. Šios organizacijos pagrindinis siekis yra didinti muitinių veiklos efektyvumą ir taip skatinti tarptautinės prekybos augimą. Šiuo metu organizacijai priklauso 183 šalys-narės. Muitinių bendradarbiavimo konvencija pradėjo veikti dar 1952 metais. Tuomet Briuselyje dėl bendradarbiavimo tarėsi 17-os Europos šalių muitinių tarnybų vadovai. Lietuvos muitinė į Pasaulio muitinių organizaciją įsiliejo 1992-aisiais metais.

Pasaulio muitinių organizacijos generalinis sekretorius Kunio Mikuriya, kreipdamasis į pasaulio muitines, savo laiške Tarptautinės muitinės dienos proga paragino visas pasaulio muitines dėti pastangas spartinant skaitmeninius pokyčius diegiant duomenų kultūrą, pagrįstą žiniomis grįsta duomenų ekosistema, kuri remiasi mokslu ir technologijomis, su šūkiu „Muitinės skaitmeninės transformacijos didinimas diegiant duomenų kultūrą ir kuriant duomenų ekosistemą“.

Tarptautinės muitinės dienos proga Lietuvos muitininkai susibūrė į nuotolinį renginį. Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas pasveikino muitininkus šventės proga. Už nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą Pasaulio muitinių organizacijos padėkomis buvo paskatinti devyni Lietuvos muitinės pareigūnai.

Informacija atnaujinta 2022-01-26