English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Į Baltarusiją neleista eksportuoti dvigubos paskirties įrangos, pritaikytos informacijos šifravimui

Sostinės muitininkai vėl sulaikė į Baltarusiją eksportuojamą dvigubos paskirties prekių siuntą. Iš Lietuvos be būtinų dokumentų bandyta išvežti du serverius, kurių informacijos saugumo sistemos suprojektuotos arba buvo modifikuotos taip, kad įrangą būtų galima naudoti kriptografijai, t. y. informacijos šifravimui. Siuntos vertė – beveik 50 tūkst. eurų.

Prekės sulaikytos vadovaujantis Europos Sąjungos reglamentais dėl Baltarusijos Respublikai taikomų ekonominių sankcijų. Į šią šalį be atitinkamų leidimų draudžiama iš Europos Sąjungos eksportuoti  dvejopos paskirties prekes (technologijas, programinę įrangą ir pan.), kurias galima pritaikyti kariniams ar žvalgybiniams tikslams.  

Už šiuos pažeidimus – dvejopos paskirties prekių eksportą be licencijos ir už eksportą šalims, kurioms nustatytos ekonominės sankcijos – eksportuojančiai įmonei gali būti pritaikyta administracinė arba baudžiamoji atsakomybė.

2021 m. rugsėjo mėnesį įsigaliojo naujas ES dvejopos paskirties prekių kontrolės reglamentas. Juo vadovaudamiesi muitinės pareigūnai sustiprino kontrolės priemones eksportuojamoms kibernetinio stebėjimo prekėms, skirtoms rinkti ir apdoroti duomenis iš informacinių ir telekomunikacinių sistemų – vykdyti žvalgybą, rinkti ir apdoroti informaciją.

Praėjusią savaitę Kauno teritorinės muitinės pareigūnai sulaikė į Jungtinius Arabų Emyratus eksportuojamą aeronavigacinį prietaisą. Pernai Lietuvos muitinė dėl taikomų sankcijų dvigubos paskirties krovinius sulaikė 6 kartus – gabenta Baltarusijos įmonės „Belaz“ produkcija, civilinėje aviacijoje naudojama įranga, spec. paskirties transporto priemonės, programinė įranga, galimai skirtą masinio naikinimo ginklo ar įprastinės ginkluotės kūrimui ir palaikymui.

Informacija atnaujinta 2022-01-25