English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Kviečiame studentus rinktis praktiką muitinėje.  Studentams tai puiki galimybė po studijų  įsidarbinti

Jau keletą metų tęsiasi Kauno teritorinės muitinės pareigūnų ir Socialinių mokslų kolegijos studentų draugystė. Per pastaruosius metus nemažam skaičiui šios ugdymo įstaigos studentų buvo suteikta galimybė atlikti praktiką muitinės skyriuose bei postuose.

A group of people standing in a parking lot Description automatically generated with medium confidence

Pasak Socialinių mokslų kolegijos studentės Rugilės Subačiūtės, gera praktika atveria kelius ateities darbui, todėl ji tikisi po studijų rinktis darbą muitinėje. Čia studentams suteikta iš tiesų puiki galimybė atlikti praktiką, kuri ne tik naudinga įgyjant reikalingų žinių, bet ir padeda greičiau ir sklandžiau įsilieti į muitinės kolektyvą. Praktikantų vadovai teigia, kad muitinė, priimdama į praktiką studentus, vienu šūviu nušauna du zuikius – studentai supažindinami su skyrių ir postų veikla, o muitinė gali paskatinti praktikantus po studijų įsidarbinti muitinėje.

Praktikų vadovams – tai tarsi dviejų mėnesių darbo pokalbis su potencialiu kandidatu ir galimybė supažindinti studentą su skyriaus veikla, – teigia Muitinės kontrolės organizavimo skyriaus viršininkė Dovilė Kuktienė, jau ne pirmus metus bendraujanti su studentais praktikantais.

Nauda yra ne tik praktiką atliekančiam studentui, kuris iš arčiau susipažįsta su LR muitinės veikla - mažėjant darbuotojų skaičiui muitinėje, darbas su studentais labai svarbus ir pačiai įstaigai. Visų pirma taip neatitrūkstama nuo jauno žmogaus, o kartais ir visai paprastai studentų užduoti klausimai į įstaigą gali atnešti pokyčių vėjų.

Socialinių mokslų kolegijos studentai džiaugėsi suteikta galimybe pamatyti, kaip veikia Kauno oro uosto postas, kokias muitinės procedūras atlieka Kauno krovinių postas ,,Centras“, Kybartų kelio poste studentai domėjosi posto pralaidumu ir atliekamomis funkcijomis, sužinojo apie neretai pasitaikančius kontrabandos atvejus. Kybartų geležinkelio poste pasitikęs viršininkas Robertas Lenkauskas pasakojo apie keleivių ir prekių muitinį tikrinimą. Žinoma, kad didžiausio dėmesio sulaukė ir gausybę gerų emocijų praktikantams suteikė susitikimas su muitinės kinologais ir tarnybiniais šunimis Zoja ir Kvini.

A group of people standing next to a van Description automatically generated with medium confidence

Kaip teigia Kauno teritorinės muitinės vadovas Vilius Raginis, muitinė visokeriopai stengiasi dėl praktiką atlikti atėjusių studentų, nes iš tiesų čia siekiama užsiauginti specialistą, dėti  kuo daugiau pastangų, kad praktikantas po studijų rinktųsi darbą Lietuvos muitinėje. Tai ypač svarbu dabar, kai darbo rinkoje vyksta įtempta kova, tuomet vienas iš užtikrintų būdų atrasti gerus specialistus – praktika. Jaunam darbuotojui muitinė gali pažadėti stabilumą, nuolatinę galimybę tobulinti žinias, karjeros galimybes.

 

Atlikę praktiką ir baigę studijas, į LR muitinę galėtų ateiti dirbti nemažai praktikantų – darbų spektras įvairus – nuo tarnybos krovinių ir pasienio kontrolės postuose, Mobiliųjų grupių poste iki darbo skyriuose. Metai laiko, o kartais ir du - užtrunka vien susipažinti su darbu. Praeina nemažai laiko, kol jaunas žmogus visiškai įsilieja į kolektyvą ir ima suprasti didelėje įstaigoje vykstančius procesus, tuo tikslu naujai atėjusiam į tarnybą muitinėje žmogui yra paskiriama stažuotė.

Per įvairius, muitinės veiklą pristatančius renginius, buvo pakviestas gausus būrys aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų studentų ne tik atlikti praktiką LR muitinėje, tačiau ir įsidarbinti.  Atkakliai, kruopščiai ir motyvuotai dirbdamas studentas gali įrodyti, jog būtų puikus darbuotojas, įsiminti praktikos vadovui ir, besibaigiant praktikai, sulaukti darbo pasiūlymo.

Informacija atnaujinta 2022-01-24