English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitininkai sulaikė į Jungtinius Arabų Emyratus eksportuojamą siuntą – aeronavigacinį prietaisą

Trečiadienį Kauno oro uosto posto pareigūnai, tikrindami siuntą, eksportuojamą į  Jungtinius Arabų Emyratus (Dubajus), rado firmos ,,Cypres Reliability‘‘ aeronavigacinį prietaisą. Muitinės pareigūnai, įtardami, kad prietaisas skirtas kariniam panaudojimui, kreipėsi į Krašto apsaugos ministeriją. 

Muitinės pareigūnams pradėjus tyrimą dėl šios siuntos gabenimo, Krašto apsaugos ministerijos Judėjimo kontrolės centro specialistai patvirtino, kad ,,Cypres Relability“ aeronavigacinis prietaisas  yra įtrauktas į kontroliuojamų ginklų ir amunicijos prekių sąrašą (ML10). Šis aeronavigacinis prietaisas  yra skirtas desantininkams, kad jie kuo geriau  įvykdytų jiems numatytas užduotis. Tokių prekių gabenimui reikalinga eksporto licencija. Eksportuotojas muitinei  šio dokumento nepateikė ir deklaravo, kad prekė nėra karinė ir nenaudojama kariniams tikslams.

Muitinės pareigūnai eksporto procedūros vykdytojui surašė prekių sulaikymo protokolą ir pradėjo tyrimą. Už dvejopos paskirties, karinės įrangos ir amunicijos prekių eksportą be atitinkamos licencijos numatoma baudžiamoji atsakomybė.

 

Informacija atnaujinta 2022-01-21