English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Dėl importuojamo kaitinamojo tabako produktų ir elektroninių cigarečių skysčio klasifikavimo nuo 2022 m. sausio 1 d. ir apmokestinimo akcizais

Nuo 2022 m. sausio 1 d. kaitinamojo tabako produktai ir elektroninių cigarečių skystis priskiriami Kombinuotosios nomenklatūros 2404 pozicijai:

2404 11 00 – kaitinamojo tabako produktai, kurių sudėtyje yra tabako arba regeneruoto tabako;

2404 12 00 – kaitinamojo tabako produktai, kurių sudėtyje nėra tabako, bet yra nikotino;

2404 19 10 – kaitinamojo tabako produktai, kurių sudėtyje nėra nei tabako, nei nikotino.

2404 12 00 – elektroninių cigarečių skystis ir vienkartinio naudojimo elektroninės cigaretės, kurių sudėtyje yra nikotino;

2404 19 90 – elektroninių cigarečių skystis ir vienkartinio naudojimo elektroninės cigaretės, kurių sudėtyje nėra nikotino;

8543 40 00 – daugkartinio naudojimo elektroninės cigaretės (tiek užpildytos elektroninių cigarečių skysčiu (su nikotinu arba be nikotino), tiek neužpildytos elektroninių cigarečių skysčiu).

Nuo 2022 m. sausio 1 d. įsigalioja patikslintos Akcizų įstatymo 3 straipsnio 36 dalies nuostatos, pagal kurias, produktai, kurie visiškai ar iš dalies pagaminti iš kitų negu tabakas medžiagų, bet pagal kitus kriterijus atitinka Akcizų įstatymo 3 straipsnio 181 dalyje (kaitinamojo tabako produktai) nurodytus požymius, laikomi atitinkamai kaitinamojo tabako produktais. T. y. akcizų taikymo prasme, kaitinamojo tabako produktai pagaminti iš kitų medžiagų nei tabakas, laikomi kaitinamojo tabako produktais ir apmokestinami akcizų tarifu nustatytu kaitinamojo tabako produktams Akcizų įstatymo 65 straipsnio 1 dalyje.

Be to, nuo 2022 m. sausio 1 d. akcizų tarifas kaitinamojo tabako produktams taikomas ne už kilogramą tabako, o už 1 000 vienetų.

Elektroninių cigarečių skystis, nepriklausomai nuo to, ar jame yra nikotino, jo darinių, ar nėra, apmokestinamas atitinkamu akcizų tarifu nustatytu Akcizų įstatymo 65 straipsnio 2 dalyje.

Konkrečias nuostatas dėl akcizų taikymo kaitinamojo tabako produktams ir elektroninių cigarečių skysčiui galima rasti Teisės aktų registre paskelbtoje Lietuvos Respublikos akcizų įstatymo suvestinėje redakcijoje.

Daugiau aktualios informacijos apie akcizų tarifų taikymą galima rasti rubrikoje „Verslui ir privatiems asmenims/Užsienio prekybos tarifinis reguliavimas/Akcizų ir PVM tarifai“.

Informacija atnaujinta 2021-12-17