English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

„Saldainiais“ užmaskuoti nepavyko: pasienyje su Lenkija muitininkai sulaikė beveik 2 mln. eurų vertės nelegalią cigarečių „Winston“ siuntą

Antradienį muitinės pareigūnai pasienyje su Lenkija sulaikė didelę – apie pusės milijono pakelių – rūkalų siuntą. Cigaretės aptiktos muitininkams netoli buvusio Kalvarijos pasienio kontrolės punkto patikrinus tranzitu iš Estijos per Lietuvą gabentą tariamą saldainių krovinį.

Gruodžio 14 d. rytą Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių posto patrulis pasienyje su Lenkija tikrino transporto priemones: ieškota ne tik kontrabandos, bet ir neteisėtų migrantų. Apie 9 val., netoli buvusio Kalvarijos pasienio kontrolės punkto esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje buvo patikrintas ir Ukrainos piliečio vairuotas krovininis vilkikas „Man“.

Vairuotojas teigė iš Estijos tranzitu per :Lietuvą į Belgiją vežantis saldainių krovinį, tačiau muitinės pareigūnai pastebėjo, kad pateikti kelionės dokumentai netvarkingi – buvo pasibaigęs kelių naudotojo mokesčio vinjetės galiojimo laikas. Nusprendus patikrinti vežamus saldainius, netrukus paaiškėjo, jog vilkiko puspriekabė pilna dėžių su cigaretėmis.

Vilkikas palydėtas į Kauno teritorinės muitinės Centro krovinių postą, kur po detalaus patikrinimo nustatyta, jog puspriekabėje gabenta ne mažiau kaip 500 tūkst. pakelių cigarečių „Winston Classic“ su baltarusiškomis banderolėmis. Šių rūkalų vertė su mokesčiais – 1,86 mln. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Vilkiką vairavęs Ukrainos pilietis buvo sulaikytas dviem paroms, artimiausiu metu Kauno miesto apylinkės teisme bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės jam paskyrimo.

Prieš mėnesį, lapkričio 15 d., panašų nelegalių rūkalų krovinį muitinės pareigūnai sulaikė ties Marijampole. Tuomet, irgi tranzitu, per Lietuvą iš Latvijos, prisidengus tariama kanceliarinių priemonių siunta, gabenta 550 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Magnat“.

Muitinės ir pasienio pareigūnams sustiprinus kontrolę pasienyje su Baltarusija (šiemet Lietuvos muitininkai čia sulaikė 80 proc. nelegalių cigarečių), kontrabandininkai ieško naujų, „mažiau rizikingesnių“ maršrutų.

Informacija atnaujinta 2021-12-16