English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitinė ir Vaistų kontrolės tarnyba stiprina bendradarbiavimą

Siekdamos, kad į Lietuvą patektų tik kokybiški, saugūs ir veiksmingi vaistai ir kiti farmacijos produktai, Muitinės departamentas ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba stiprina bendradarbiavimą. Muitinės vadovas Darius Žvironas ir Vaistų kontrolės tarnybos viršininkas Gytis Andrulionis pasirašė institucijų bendradarbiavimo sutartį, kuri leis efektyviau apsaugoti mūsų šalies rinką nuo pavojų žmonių sveikatai ir saugumui keliančių, neregistruotų, falsifikuotų vaistų ir farmacijos produktų.

Institucijos susitarė dėl ekspertinės, techninės ir metodinės pagalbos viena kitai teikimo, kai vertinami įtarimą sukėlę vaistai ar kiti farmacijos produktai. Taip pat bus keičiamasi informacija apie rizikingus ūkio subjektus ir asmenis, žinomus ar įtariamus atvejus, kai nelegaliai į šalį yra importuojami ar iš jos eksportuojami farmacijos produktai. Sutarta ir dėl galimų bendrų  patikrinimų organizavimo, paimtų ėminių tyrimų.

„Lietuvos muitinė yra atsakinga ne tik už mūsų šalies, bet ir visos Europos Sąjungos rinkos apsaugą. Todėl esame ypač suinteresuoti užkirsti kelią nesaugių vaistų ar medicinos priemonių neteisėtam gabenimui – tai kelia didelę riziką tiek vartotojams, tiek valstybės ekonominiams interesams. Tarnybų bendradarbiavimas sumažins biurokratinius formalumus, leis glaudžiau bendradarbiauti specialistams kas, tikiu, duos gerų rezultatų tiek muitinei, tiek Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai“, – sako D. Žvironas.

Vaistų kontrolės tarnybos viršininko G. Andrulionio teigimu, šia sutartimi abi institucijos sukuria papildomų įrankių, padedančių apsaugoti šalies rinką nuo nesaugių, nekokybiškų ar falsifikuotų preparatų. „Žmonių sveikata – svarbiausias Tarnybos prioritetas, todėl bendradarbiaujant Muitinės Departamento ir Tarnybos specialistams, sieksime užkardyti kelią grėsmę keliančių produktų srautui mūsų šalyje“, – tvirtina G. Andrulionis.  

Anot VVKT vadovo, tokio bendradarbiavimo būtinybė yra akivaizdi, mat vien per 2015-2020 metus gabenant per Lietuvos valstybės sieną buvo sulaikyta 11 537 vaistinių preparatų vienetų, įtariant galimus intelektinės nuosavybės pažeidimus. 2018 metais daugiau kaip 40 tūkst. vnt. buvo sulaikyta įtariant, kad jie neatitinka reikalavimų. Tuo tarpu 2019 metais sulaikytų buvo jau daugiau kaip 44 tūkst. vienetų. 

Informacija atnaujinta 2021-12-16