English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
 •  
 • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė primena: keliaudami į trečiąsias šalis nepamirškite deklaruoti didelių grynųjų pinigų sumų

Jei vykdami į kelionę po trečiąsias šalis ar grįždami į ES teritoriją gabenate 10 tūkst. eurų ar daugiau pinigų sumą, nepamirškite jos deklaruoti. Tuomet, kai keliaujate į Europos Sąjungos valstybes, deklaraciją užpildyti lengvai ir greitai galima elektroniniu būdu http://iMDAS.lrmuitine.lt Keliaujant į trečiąsias šalis, deklaraciją galite  užpildyti atsispausdinus 2 egzemplioriais reikiamą formą iš Lietuvos muitinės interneto svetainės skilties Keleiviams > Grynųjų pinigų deklaravimas.

Jei deklaracija teikiama elektroniniu būdu, ją galima užpildyti ne vėliau kaip prieš 14 dienų iki išvykimo į kitą ES valstybę. Rašytinę deklaraciją galima užpildyti atvykus į pasienio kontrolės punkte veikiantį muitinės postą.

Teikiant muitinei deklaraciją reikia nurodyti duomenis apie pinigų savininką, numatomą gavėją bei transportą, kuriuo vežami grynieji pinigai. Taip siekiama užtikrinti pinigų kilmės ir susijusių asmenų atsekamumą, jei būtų nustatyta, kad pinigai skirti nelegaliai ar teroristinei veiklai.

Kartu su Grynųjų pinigų deklaracija reikia pateikti ir gabenamų grynųjų pinigų kilmę patvirtinančių dokumentų kopijas:

 • dokumentas, nurodantis grynųjų pinigų ir (ar) piniginių priemonių paveldėjimą;
 • sutartis, kurios objektas yra pervestos lėšos arba mokėjimo instrumentai;
 • kilnojamojo arba nekilnojamojo turto pardavimo sutartis, kai atsiskaitoma grynaisiais;
 • kasos čekis (kitas dokumentas), kurį išduoda loterijos, varžybų, sporto ar kultūros renginių, azartinių lošimų organizatoriai ir kt.
 • kiti lėšų savininko išduoti dokumentai, įskaitant notaro patvirtintus dokumentus, kuriuose pateikiama įstaiga (organizacija) ir patvirtinama grynųjų ir (arba) piniginių priemonių kilmė;
 • banko išrašas;
 • ar kiti dokumentai.

Primename, jog grynieji pinigai taip pat yra:

 • banknotai ir monetos, įskaitant valiutą, kuri dabar nėra apyvartoje, tačiau ją galima iškeisti finansų įstaigose ar centriniuose bankuose į banknotus ir monetas, kurios yra apyvartoje kaip atsiskaitymo priemonė;
 • kitos atsiskaitymo priemonės, kurias pateikus  jų turėtojas turi teisę reikalauti finansinės sumos be asmens tapatybę patvirtinančio dokumento – čekiai, kelionės čekiai, pareikštinės formos čekiai, paprastieji vekseliai arba piniginės perlaidos;
 • labai likvidus, vertės neprarandantis turtas, kurį galima iškeisti į valiutą prieinamose prekybos rinkose: auksinės monetos, kurias sudaro bent 90 proc. aukso, aukso luitai, grynuoliai ar gabalai, kuriuos sudaro bent 99,5 proc. aukso.

Kilus pagrįstų įtarimų muitinė pareigūnai gali pareikalauti pateikti grynųjų pinigų deklaraciją ir įvažiuojant į Lietuvą ar išvykstant iš jos per vidines ES sienas.

Informacija atnaujinta 2021-12-08