English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

„Kontrabandos dvyniai“: Raigarde per porą dienų muitininkai sulaikė dvi panašiai medienos slėptuvėse užmaskuotas rūkalų siuntas

Raigardo kelio poste antradienį (lapkričio 30 d.) muitinės pareigūnai vėl sulaikė didelę, beveik 300 tūkst. eurų vertės, cigarečių kontrabandos siuntą, paslėptą kuro briketų krovinyje. Tai antras toks sulaikymas Raigarde vos per dvi dienas – sekmadienį (lapkričio 28 d.) analogiškoje slėptuvėje (medžio plokštėse) rasta beveik milijono eurų vertės nelegalių rūkalų siunta.

Baltarusijos piliečio vairuojamas vilkikas „Scania“ į Raigardo kelio postą atvažiavo apie 20 val. vakaro. Vairuotojas deklaravo gabenantis į Lietuvą 22,5 tonas kuro briketų, tačiau pastebimai sunerimo, muitinės pareigūnams pradėjus tikrinti krovinį metalo detektoriumi.

Tikrinimo metu paaiškėjo, kad vėl gabenami „karstai“: briketų krovinys tebuvo butaforija – o kiekvienos briketų paletės viduje aptiktos slėptuvės, pilnos baltarusiškų cigarečių „Minsk Capital MS“. Į slėptuves be rūkalų dar buvo prikrauta ir trinkelių – kad nelegalios siuntos pareigūnams neišduotų deklaruoto ir realaus krovinio svorio skirtumas.

Preliminariais duomenimis iš viso rasta 77 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 276 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Vilkikas ir nelegalus krovinys sulaikyti, dviem paroms sulaikytas ir mašinos vairuotojas. Šiandien bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės jam skyrimo.

Informacija atnaujinta 2021-12-02