English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė konsultuoja: iš trečiųjų šalių vienu kartu į Lietuvą siunčiantis ar įsivežant didesnį vaistų kiekį, muitinės pareigūnams reikia pateikti gydytojo pažymą

Gydytojo paskirtų vaistų galima ieškoti ne tik Lietuvoje ar kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, bet ir trečiosiose šalyse. Tačiau juos siunčiantis ar įsivežant galioja tam tikri apribojimai.

Individualioms reikmėms iš trečiųjų šalių gyventojai paštu gali parsisiųsti ar įsivežti ne daugiau kaip 10 vaistų pakuočių vienu kartu ir ne dažniau kaip vieną kartą per kalendorinį mėnesį. Jei reikalingas didesnis vaistų kiekis, jų galima parsisiųsti ar įsivežti tiek, kiek nurodyta gydytojo pažymoje jos galiojimo laikotarpiu.

Vaistų, kurių sudėtyje yra dopingo medžiagų, įrašytų į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro tvirtinamą tam tikrų dopingo medžiagų sąrašą, įsivežti ar atsisiųsti paštu galima ne didesnį kiekį nei nurodyta gydytojo pažymoje.

Gydytojo pažyma, kuria remiantis į Lietuvą įvežamas ar atsisiunčiamas didesnis nei nustatyta vaistų kiekis, turi būti išrašyta asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kurioje dirba pacientą gydantis gydytojas, originaliame blanke ir pasirašyta pacientą gydančio gydytojo ir gydytojo pažymą išdavusio specialisto. Šią pažymą, jos kopiją arba elektroninės gydytojo pažymos nuorašą, jei vaistai įsivežami, reikia pateikti muitinės pareigūnams muitinio patikrinimo metu, o jei parsisiunčiami paštu – muitinei pareikalavus.

Už atsigabenamus ar atsisiunčiamus vaistus, kaip ir už kitas prekes, reikia mokėti importo mokesčius – 21 proc. PVM, o jei prekės savoji vertė viršija 150 eurų – ir importo muitą.

Daugiau informacijos rasite čia.

Informacija atnaujinta 2021-10-21