English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitinė primena: prekes, už kurias pirkimo metu sumokamas PVM, deklaruoja tik siuntų vežėjai

Lietuvos muitinės suteiktomis galimybėmis savarankiškai deklaruoti prekes, įsigytas trečiųjų šalių elektroninėse parduotuvėse, naudojasi vis daugiau gyventojų. Deja, pasitaiko atvejų, kai prekės deklaruojamos du kartus – deklaracijas pateikia tiek pirkėjas, tiek vežėjas, taip sumokami dvigubi importo mokesčiai. Lietuvos muitinė primena, kad jei prekės įsigyjamos pagal IOSS schemą, t. y. importo PVM (VAT) yra sumokamas pirkimo metu, jas gali deklaruoti tik prekių vežėjas.

Deklaruojant pagal IOSS schemą pirktas prekes muitinės deklaracijose yra nurodomas specialus pardavėjo ar jo atstovo IOSS numeris, patvirtinantis, kad importo PVM jau yra sumokėtas. IOSS numeris yra neviešas duomuo, todėl jis perduodamas tik elektroninėmis sistemomis,- ir tik muitinės ar kitų atsakingų institucijų specialistams, o ne pirkėjams. Tad net jei prekės pardavėjas pirkėjui nurodo savo IOSS numerį, prekių deklaracijas muitinei galės pateikti tik vežėjai. Taip siekiama išvengti galimo sukčiavimo, kai pardavėjas klientui pateikia suklastotą IOSS numerį, nors šioje PVM surinkimo schemoje iš tiesų nedalyvauja, bei apsaugoti gyventojus, deklaruojančius savarankiškai, nuo neteisingos informacijos pateikimo muitinės deklaracijose.

Tačiau jei PVM prekės pirkimo metu nėra sumokamas, tokias prekes galima greitai ir paprastai deklaruoti savarankiškai. Per pastarąsias tris savaites per savarankiško deklaravimo portalą iMDAS  sėkmingai priimtos daugiau nei 500 deklaracijų, EORI kodai yra suteikti daugiau nei 2 tūkst. fizinių asmenų.

Daugiau informacijos apie smulkių siuntų deklaravimą pateikiama Lietuvos muitinės interneto svetainės skiltyje „E-prekyba“ verslui ir privatiems asmenims.

 

Informacija atnaujinta 2021-07-28