English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Įtartini tortai – patikrinę konditerijos siuntą iš Maskvos, Medininkų muitininkai rado didžiulę cigarečių kontrabandą

Medininkų kelio poste sulaikyta stambi cigarečių kontrabanda – liepos 20 d., patikrinus tranzitu per Lietuvą gabentą konditerijos krovinį, dėžėse rastos cigaretės. Iš viso aptikta beveik 1,5 mln. eurų vertės rūkalų. Muitininkų įtarimą sukėlė tai, jog tortai šiuo metų laiku, karštyje, gabenti ne puspriekabe – šaldytuvu, o tentine puspriekabe.

Ankstų antradienio rytą (apie 5 val.) į Medininkų kelio postą vilkiku „Renault“ atvažiavo Rusijos pilietis. Vairuotojas deklaravo tranzitu per Lietuvą, iš Maskvos į Rusijos Kaliningrado sritį gabenantis 1152 dėžių konditerijos gaminių – vaflinių tortų.

Tačiau muitinės pareigūnams krovinio gabenimo būdas pasirodė keistokas – vasaros karštyje minėti tortai buvo vežami be jokios rimtesnės izoliacijos, ne šaldytuve, o tiesiog tentinėje puspriekabėje. Patikrinus puspriekabę rentgeno kontrolės sistema įtarimai tik sustiprėjo, o kai buvo išardytos pirmosios dėžės, paaiškėjo, kad vietoj tortų jos pilnos baltarusiškų cigarečių „Minsk Capital MS“.

Preliminariais duomenimis iš viso vilkike aptikta daugiau, nei 414 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 1,45 mln. eurų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai. Vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms, o vėliau paleistas, skyrus kardomąsias priemones – piniginį užstatą ir dokumentų paėmimą.

Kontrabandininkai mėgsta maskuoti nelegalias rūkalų siuntas įvairiais greitai gendančiais maisto produktais – daržovėmis, žuvimi, mėsa ir pan. Vien šiemet muitinės pareigūnai nelegalias cigaretes aptiko paslėptas svogūnų ir silkių kroviniuose.

Informacija atnaujinta 2021-07-23