English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Kontrabanda „už milijoną“ – Raigarde vėl sulaikyta nelegalių rūkalų siunta, paslėpta medienos plokštėse

Raigardo kelio posto muitininkai liepos 15 d. vėl sulaikė iš Baltarusijos gabentą medienos plokščių krovinį, kuriame rasta daugiau nei 300 tūkst. pakelių cigarečių. Tai nutiko praėjus vos trim dienoms po to, kai tame pat poste, irgi medienos krovinyje, buvo aptikta dar didesnė – daugiau nei pusės milijono pakelių siunta, irgi užmaskuota medienos kroviniu.

Patyrę muitinės pareigūnai jau seniai žino, kad medienos kroviniai iš Baltarusijos dažnu atveju tėra maskuotė cigarečių kontrabandai gabenti. Todėl liepos 15-ąją pareigūnai nusprendė patikrinti rentgeno kontrolės sistema į Raigardo kelio postą vilkiku „Man“ atvažiavusio Baltarusijos piliečio krovinį – medžio plaušo plokštes. Anot vairuotojo, 21,5 tonų plokščių krovinys buvo skirtas vienai Kauno įmonei, bet patikrinus rentgenu, paaiškėjo, kad medienoje įrengtos slėptuvės, pilnos baltarusiškų cigarečių „Minsk Capital MS“.

Preliminariais duomenimis iš viso šitokiu būdu gabenta apie 300 tūkst. pakelių cigarečių, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1 mln. eurų.

Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje dėl kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Vairuotojas buvo paleistas, skyrus kardomąsias priemones – piniginį užstatą, rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir dokumentų paėmimą.

Liepos 12-ąją, Raigardo kelio poste muitininkai ir pasieniečiai sulaikė daugiau nei pusę milijono pakelių (vertė – apie 2 mln. eurų) nelegalių rūkalų, kurie buvo aptikti patikrinus kitą iš Baltarusijos vilkiku gabentą medienos krovinį.

Informacija atnaujinta 2021-07-20