English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinės vadovo ir asociacijos „Linava“ atstovų susitikime – eilių pasienyje ir bendradarbiavimo klausimai

Ketvirtadienį, birželio 10 d., Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas susitiko su Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „LINAVA“ generaliniu sekretoriumi Zenonu Buivydu ir  Asociacijos prezidiumo patarėju Vytautu Naudužu. Susitikimo metu diskutuota apie situaciją Lietuvos – Baltarusijos pasienio kelio postuose ir perspektyvas muitinės formalumų atlikimo gerinimo srityse. Susitikime dalyvavo ir Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis.

„Finansų ministerija supranta Lietuvos muitinės problemas, susijusias su muitinės pareigūnų komplektavimu pasienio postuose, ir deda pastangas, kad šioje srityje būtume stipresni. Su asociacijos „Linava“ atstovais kalbėjomės apie vežėjų problemas kertant Lietuvos–Baltarusijos pasienio kelio postus ir kovą su kontrabanda. Pasidalinome įžvalgomis ir perspektyvomis, galinčiomis pagerinti tarnybų, dirbančių pasienyje, formalumų atlikimą. Aptarėme aktualijas pasienio postų plėtros klausimais. Sutarėme, jog svarbu toliau gerinti ir plėtoti bendradarbiavimą, ypač pasienio postų veiklos valdymo ir elektroninių technologijų diegimo srityse“, – sakė D. Žvironas.

Asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Z. Buivydas tvirtina, kad vežėjams eilės pasienyje yra labai jautri ir skaudi problema, kurią labai sudėtinga išspręsti per daugybę metų. „Dėl to labiausiai kenčia vairuotojai, kurie negali pilnavertiškai pailsėti, išsimiegoti, pavalgyti, nes yra priversti laiką leisti kabinose. Muitininkai skiria daug dėmesio privalomoms patikros procedūroms atlikti, tačiau matome, kad pasienio postuose trūksta darbuotojų, todėl ten dirbantiems žmonėms sudėtinga atlikti reikiamas procedūras esamais pajėgumais. Vežėjai dideles viltis deda į naująjį Lietuvos muitinės vadovą ir tikisi, kad jas pavyks išspręsti bendromis jėgomis“, - sako Z. Buivydas.

Informacija atnaujinta 2021-06-10