English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Svarbu verslui: nuo 2021 m. liepos 1 d. - naujos muitinės elektroninės paslaugos. Ką reikia žinoti, norint jomis pasinaudoti?

Nuo 2021 m. liepos 1 d. bus pradėta teikti muitinės elektroninė paslauga „Mažos vertės siuntų deklaravimas“, o  netrukus po jos – ir „Tranzito e-paslaugos“.

Šiomis muitinės elektroninėmis paslaugomis galės naudotis tik asmenys, Bendro naudotojo valdymo portalo (BAP) priemonėmis užsiregistravę muitinės paslaugų gavėjais (Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2017 m. kovo 24 d. įsakymas Nr. 1B-234 „Dėl Muitinės elektroninių paslaugų teikimo taisyklių patvirtinimo").

Norėdami, kad paslaugos būtų teikiamos kuo sklandžiau, raginame visus, ketinančius naudotis muitinės elektroninėmis paslaugomis, jau dabar BAP priemonėmis registruotis šių paslaugų gavėjais.

Ypač kviečiame iš anksto muitinės elektroninių paslaugų gavėjais registruotis asmenis, kurie planuoja Išmaniosios Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos (iMDAS) priemonėmis savarankiškai teikti Mažos vertės siuntų išleidimo į laisvą apyvartą muitinės deklaraciją (įsigytoms internetinėse parduotuvėse ne Europos Sąjungos prekėms).

Atkreipiame dėmesį, kad šie asmenys iki deklaravimo momento taip pat turi kreiptis į muitinę su prašymu dėl Ekonominės veiklos vykdytojo identifikavimo (EORI) kodo suteikimo. Išsamesnę informaciją apie EORI kodo suteikimą galite rasti adresu https://lrmuitine.lt/web/guest/804 .

Būsimiems muitinės elektroninės paslaugos „Tranzito e-paslaugos“ naudotojams taip pat siūlome nedelsti ir iš anksto BAP priemonėmis registruotis muitinės elektroninių paslaugų gavėjais.

Paslaugų gavėjais galite registruotis adresu https://bap.lrmuitine.lt .

Informacija atnaujinta 2021-06-03