English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinė konsultuoja: kaip apskaičiuoti mokesčius už prekes, atsisiunčiamas siuntose iš trečiųjų šalių

Prekės, atgabenamos iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungos teritoriją, yra apmokestinamos importo mokesčiais – PVM, muitu ir akcizu. Tokie patys mokesčiai taikomi ir prekėms, įsigyjamoms asmeninėms reikmėms trečiųjų šalių interneto prekyvietėse ir į Lietuvą atsisiunčiamoms siuntomis per greitųjų siuntų tarnybas ar pašto operatorių. Kaip apskaičiuoti, kiek mokesčių reikės sumokėti už atsisiųstas prekes?

Liepos 1 dieną nelikus mokestinės PVM lengvatos prekėms, kurių vertė neviršija 22 eurų, importo PVM reikės mokėti už visas prekes siuntose. Mokesčiai skaičiuojami nuo bendros siuntoje esančių prekių kainų sumos. 

Taigi, jei prekių siuntoje savoji (tikroji) vertė, t. y. kiek sumokėta už pačias prekes, yra nuo 0,01 euro iki 150 eurų, mokesčiai skaičiuojami taip:

•         nustatoma prekės muitinė vertė – tai prekės savosios (tikrosios) vertės ir jos gabenimo, draudimo suma, pvz., jei prekės savoji vertė yra 10 eurų, už jos siuntimą, draudimą sumokėta 30 eurų, vadinasi, prekės muitinė vertė yra 40 eurų;

•         nuo prekės muitinės vertės apskaičiuojamas 21 proc. importo PVM.

Jei prekės savoji (tikroji) vertė yra 150,01 eurų ir daugiau:

•         nustatoma prekės muitinė vertė;

•         apskaičiuojamas muito mokestis. Prekėms gali būti taikomi skirtingi muito tarifai, juos galima sužinoti pasinaudojus LITAR duomenų bazėje esančia paieškos sistema;

•         jei prekė akcizinė, apskaičiuojamas akcizo mokestis;

•         sudėjus prekės muitinę vertę, muito ir akcizo mokesčius apskaičiuojamas 21 proc. importo PVM.

Nuo š. m. liepos 1 d. visas siuntose iš trečiųjų šalių atsiųstas prekes bus privaloma deklaruoti muitinei pateikiant importo deklaracijas. Jas bus galima pateikti savarankiškai arba pasinaudojus muitinės tarpininko paslaugomis.

Prievolė už siuntose atsisiųstas prekes mokėti PVM atsiranda tuomet, kai muitinėje yra priimama prekių importo deklaracija. Tad nesvarbu, kada prekės įsigytos ar atgabentos į Lietuvą – jei jų importo deklaracija muitinėje bus priimta iki birželio 30 dienos, PVM lengvata prekėms dar galios, jei liepos 1 d. ir vėliau – už prekes jau reikės mokėti PVM.

 

Informacija atnaujinta 2021-05-07