English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Didelė MKT pareigūnų operacija Kauno rajone: sulaikyti du vilkikai su 3,5 mln. eurų vertės rūkalais, įkliuvo septyni kontrabandininkai (dėl galimo piktnaudžiavimo apklausti ir du Kybartų muitininkai)

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai balandžio 1-osios naktį Kauno rajone likvidavo kontrabandininkų sandėlį, kur sulaikė septynis Rusijos ir Lietuvos piliečius, ir du vilkikus, viename kurių rado apie du tūkstančius dėžių nelegalių cigarečių. Tai didžiausias cigarečių kontrabandos sulaikymas šiemet Lietuvos muitinėje.

Pareigūnų žiniomis rusiškų cigarečių pilnas vilkikas į Lietuvą iš Rusijos Kaliningrado srities įvažiavo per Kybartus. Vienai šio posto muitininkei pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba, o pamainos viršininkas apklaustas specialiuoju liudytoju.

Turėdami informacijos, kad Kauno rajono Ringaudų seniūnijos Tabariškių kaime galimai sandėliuojamos nelegalios cigaretės, MKT pareigūnai naktį iš kovo 31 d. į balandžio 1-ąją netikėtai patikrino vieną sandėlį minėtoje vietovėje.

Čia muitinės kriminalistai užklupo septynis asmenis, dalis jų kaip tik ruošėsi iš vieno vilkiko į kitą krauti cigarečių dėžes.

Vienas sulaikytųjų buvo Rusijos pilietis, vairavęs vilkiką „Man“, su kuriuo (deklaravęs, jog važiuoja tuščiomis, tranzitu) į Lietuvą įvažiavo per Kybartų kelio postą. Tačiau mašinos puspriekabė buvo aklinai prikimšta rusiškų cigarečių „LF“ dėžių – jų pareigūnai aptiko net 2 100. Taigi, iš viso rasta 1 mln. 50 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 3 mln. 487 tūkst. eurų.

Likę šešeri asmenys – Lietuvos piliečiai iš įvairių miestų (Kauno, Vilniaus, Trakų), įtariami prisidėję prie šios kontrabandos gabenimo: galimai pasitikę ir lydėję nelegalų krovinį Lietuvos teritorijoje, ar besiruošę vykdyti krovos darbus.

MKT Kauno skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Rusijos pilietis buvo sulaikytas, o vėliau Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas trims mėnesiams. Kiti šeši asmenys, Lietuvos piliečiai, po apklausos buvo paleisti.

MKT pareigūnai įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba taip pat pareiškė ir vienai Kybartų kelio posto muitininkei, ji nušalinta nuo tarnybos. Dėl šio įvykio kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas ir Kybartų kelio posto pamainos viršininkas.

Nemažėjant didžiuliams baltarusiškų cigarečių kontrabandos srautams iš Baltarusijos teritorijos, nuo šių metų pradžios fiksuojamas ir didelis nelegalių rusiškų rūkalų gabentojų suaktyvėjimas pasienyje su Rusija.

Iš Rusijos Kaliningrado srities pastaraisiais mėnesiais pradėti gabenti itin stambūs, Lietuvoje anksčiau nematytų „Dakota“, „Rominta“ ar „LF“ rūšių cigarečių kontrabandos kroviniai. Nors pažymėtа, jog pagaminti Rusijoje, šie rūkalai paprastai būna be banderolių.

Vien per tris šių metų mėnesius muitinės pareigūnai jau sulaikė 1 mln. 785 tūkst. pakelių tokių rusiškų cigarečių, kurių vertė (su mokesčiais) – 6, 22 mln. eurų.

Informacija atnaujinta 2021-04-08