English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Lietuvos muitinės duomenys perkelti į valstybės valdomus serverius, sistemų darbas bus atnaujintas pirmadienį

Lietuvos muitinės informacinių sistemų veiklos atstatymo darbai vyksta sėkmingai – užbaigtas svarbiausias, duomenų perkėlimo į Valstybės informacinių technologijų centro infrastruktūrą, etapas. Šiuo metu pradedami vykdyti duomenų ir jų tarpusavio sąryšių tvarkymo darbai. Atsižvelgiant į atliekamų veiksmų mastą ir tai, kad juose dalyvauja ne viena valstybės institucija, galutinai darbus prognozuojama baigti iki kovo 29 dienos 10 val. Nedelsdami informuosime, jei sistemų darbą pavyks atstatyti greičiau.

Nepaisant trikdžių, šiuo metu krovininio transporto pralaidumas per pasienio kontrolės punktus siekia 80 proc. projektinio pralaidumo, Per Medininkų kontrolės punktą vakar praleista 380 automobilių, įprastinis pralaidumas siekia maždaug 500 automobilių per parą. Atidarius papildomą juostą tuštiems automobiliams jų apžiūra sutrumpinta iki 5 minučių. Kol vyksta sistemų atstatymo darbai, muitinė priima popierines deklaracijas vadovaujantis veiklos tęstinumo procedūra.

Taip pat pažymima, jog Muitinės departamento duomenų perkėlimas iš Lietuvos muitinės serverių į valstybės valdomus serverius buvo numatytas šiemet. Jo metu planuotas informacinių sistemų darbo stabdymas bei transporto pralaidumo užtikrinimas pagal veiklos tęstinumo procedūrą. Gedimas paankstino duomenų perkėlimo procesą, tačiau Valstybės informacinių technologijų centro infrastruktūra užtikrins sklandų sistemų darbą.

Lietuvos muitinė dar kartą atsiprašo verslo ir vairuotojų už patiriamus nesklandumus ir daro viską, kad po duomenų perkėlimo muitinės procedūrų įforminimas vyktų greitai ir sklandžiai.

Informacija atnaujinta 2021-03-26