English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Limonadas nepaslėpė – Medininkuose muitininkai sulaikė beveik pusės milijono eurų vertės kontrabandą

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vasario 12 d. Medininkuose sulaikyto krovininio vilkiko, kurio puspriekabėje aptikta slėptuvė su apie 120 tūkst. pakelių cigarečių. Nelegalius rūkalus mėginta užmaskuoti į Rusijos Kaliningrado sritį gabenta vaisvandenių siunta.

Praėjusį penktadienį, apie 15 val. į Medininkų kelio postą krovininiu vilkiku „Renault“ atvažiavęs Rusijos pilietis deklaravo tranzitu per Lietuvą ketinantis gabenti įvairių vaisvandenių, sirupo ir pan. krovinį. Tačiau Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai nusprendė mašiną patikrinti rentgeno kontrolės sistema ir jau netrukus buvo nustatyta, kad vilkiko puspriekabės priekinėje dalyje, atskyrus ją imitacine sienele, įrengta slėptuvė. Ten muitininkai rado apie 123 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“ ir „NZ Gold“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 440 tūkst. eurų.

Vilkikas ir cigaretės sulaikyti, taip pat sulaikytas ir vairuotojas, o MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Vėliau vairuotojas buvo suimtas dviem mėnesiams.

Tai jau penktas didelis cigarečių kontrabandos sulaikymas Lietuvos muitinėje šiemet. Šio ir ankstesnių sulaikymų metu į muitinės pareigūnų rankas pateko 1,165 mln. pakelių, kurių vertė su mokesčiais – daugiau nei 4 mln. eurų.

Informacija atnaujinta 2021-02-17