English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Medininkuose sulaikyta pusės milijono eurų kontrabandos siunta, slėpta po 19 tonų svogūnų kroviniu

Lietuvos muitinėje baigta skaičiuoti dar sausio 8 d. Medininkų kelio poste sulaikyta stambi nelegalių cigarečių siunta. Iš viso rasta 152 tūkst. pakelių baltarusiškų rūkalų, kurie buvo paslėpti po priedangos kroviniu – 19 tonų svogūnų. Kontrabandą gabenęs vilkiko vairuotojas suimtas dviem mėnesiams.

Krovininis vilkikas „Daf“, vairuojamas Rusijos piliečio, į Medininkų kelio postą atvažiavo sausio 8–ąją, apie 2 val. nakties. Mašinos vairuotojas muitinės pareigūnams teigė tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį vežantis svogūnų krovinį. Tačiau patikrinus vilkiką rentgeno kontrolės sistema, muitininkams kilo įtarimų, kad po maišais su svogūnais slypi visai kitos prekės. Ir išties – vos nukrovus keletą maišų, paaiškėjo, kad jais užmaskuota rūkalų kontrabanda.

Krovos ir cigarečių skaičiavimo darbai kiek užtruko, iš viso pareigūnai vilkike rado 152 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“, „Minsk“ ir „NZ Gold“. Rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 530 tūkst. eurų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) dėl šios kontrabandos pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Vilkiko vairuotojas buvo suimtas dviem mėnesiams.

Informacija atnaujinta 2021-01-21