English
Neįgaliesiems
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Dėl BREXIT laikinai neveiks Muitinės prievolininkų registras, asmenims nebus suteikiami EORI kodai (atnaujinta 2020-12-21)

Informuojame, kad dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos procesų pradžios, nuo 2020 m. gruodžio mėn. 28 d. 8.00 val. iki 2021 m. sausio mėn. 4 d. 10.00 val. neveiks Muitinės prievolininkų registras.

Pirmiau paminėtu laikotarpiu taip pat bus sustabdytas asmenų registravimas Muitinės prievolininkų registre ir asmenims nebus suteikiami EORI kodai.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad nuo 2021 m. sausio mėn. 1 d. taip pat nustoja galioti Jungtinės Karalystės muitinės ekonominės veiklos vykdytojams (tarp jų ir trečiųjų šalių ekonominės veiklos vykdytojams) suteikti EORI kodai.

Jungtinėje Karalystėje registruoti ekonominės veiklos vykdytojai, kuriems suteikti EORI kodai nebegalios ir kurie vykdo ar numato vykdyti veiklą reguliuojamą muitų teisės aktų Lietuvos Respublikoje gali:

- teikti Lietuvos muitinei prašymus EORI kodui gauti; arba

- gauti Šiaurės Airijos ekonominės veiklos vykdytojams suteikiamą EORI kodą (su teritorijos kodu „XI“). 

Kitose, nei Jungtinė Karalystė, registruoti  ekonominės veiklos vykdytojai, kuriems suteikti EORI kodai nebegalios ir kurie vykdo ar numato vykdyti veiklą reguliuojamą muitų teisės aktų Lietuvos Respublikoje gali teikti Lietuvos muitinei prašymus EORI kodui gauti.

Kadangi muitinės deklaracijos gali būti įforminamos ir (arba) muitinės veiklos taisyklėmis numatyti leidimai išduodami tik jeigu asmuo, kurio vardu įforminama muitinės deklaracija ir (arba) kurio vardu prašoma išduoti atitinkamą leidimą, turi galiojantį EORI kodą, registracija Muitinės prievolininkų registre ir (arba) EORI kodo gavimu iš pasirūpinti iš anksto.

Informacija atnaujinta 2020-12-21