English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Muitinė rekomenduoja prieš šventes atidžiau pasirūpinti prekių atitikties dokumentais

Artėjant žiemos šventėms Lietuvos muitinė rekomenduoja verslininkams ir vežėjams, į Europos Sąjungą (ES) importuojantiems ne maisto gaminius, atidžiau pasirūpinti jų atitikties ES nustatytiems saugos reikalavimams (CE ženklo) dokumentais. Muitinės procedūros, kai nėra poreikio kreiptis į kitas institucijas išvadų dėl gaminių saugos ar trūkstamų dokumentų, atliekamos greičiau.

Tai ypač aktualu planuojant pateikti prekes muitinės procedūrai įforminti paskutines dvi gruodžio savaites iki Naujųjų metų.

Muitinės pareigūnai, atlikdami muitinį tikrinimą, jei jiems kyla pagrįstų įtarimų, jog produktai neatitinka saugos reikalavimų, kelia pavojų sveikatai ar aplinkai, jeigu su gaminiais nepateikti atitikties dokumentai arba patys gaminiai netinkamai paženklinti „CE“ ženklu, gali sustabdyti produktų išleidimą į laisvą apyvartą ir kreiptis į rinkos priežiūros kompetentingas institucijas, kad šios pateiktų savo išvadas. Teisės aktuose nustatyta, kad išvadas dėl produktų saugos šios institucijos turi pateikti per tris darbo dienas.

Rinkos priežiūrą vykdo ir muitinei rekomendacijas dėl tolesnių veiksmų teikia Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, Lietuvos transporto saugos administracija, Valstybinis visuomenės sveikatos centras ir Ryšių reguliavimo tarnyba.

Lietuvos muitinė atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu dėl ypatingų darbo sąlygų, susiklosčiusių šalyje paskelbus karantiną, šiek tiek ilgiau užtrunka gauti atsakingų institucijų išvadas. Todėl, verslui iš anksto pasirūpinus reikiamais atitikties dokumentais, muitinės procedūros bus atliekamos greičiau ir sklandžiau.

Informacija atnaujinta 2020-11-24