English
Neįgaliesiems
Prisijungti
LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ
  •  
  • Paieška
Titulinis puslapis ('Alt' + '0', 'Enter')
Svetainės struktūra ('Alt' + 'T', 'Enter')
Siųsti el. laišką ('Alt' + 'M', 'Enter')
Kita kalba ('Alt' + 'L', 'Enter')
Paieška ('Alt' + 'S', 'Enter')
Leidinių katalogas ('Alt' + 'Y', 'Enter')
Klausimai ir atsakymai ('Alt' + 'Q', 'Enter')
Šis puslapis ('Alt' + 'D', 'Enter')
Į puslapio pradžią ('Alt' + 'V', 'Enter')
TEKSTO DYDIS - Didinti šrifto dydį Mažinti šrifto dydį

Aktualijos

Vilniaus muitininkai sulaikė garsių prekių ženklų klastočių siuntą

Vilniaus teritorinės muitinės Šalčininkų kelio posto pareigūnai tikrindami į Lietuvą atvykstančius krovininius automobilius viename jų aptiko daugiau nei 300 vnt. prekių, kurios yra galimai pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Patikrinimo metu rasta daug skirtingų prekių, tarp kurių – sportinė avalynė, drabužiai, kuprinės, kosmetikos priemonės pažymėtos „Louis Vuitton“, „Prada“, „Adidas“, „Nike“, „Dior“, „Gucci“ ir kitais prekių ženklais. Prekės sulaikytos, atliekamas tyrimas.

Tokių klastočių siuntų  iš trečiųjų šalių – daugiausia iš Kinijos, Turkijos, Rusijos, į šalį bandoma atgabenti nuolat. Dažniausia jos sulaikomos Vilniaus teritorinės muitinės oro uosto bei pašto posto muitinės pareigūnų.

Lietuvos muitinė, kaip kontroliuojanti išorines Europos Sąjungos muitų teritorijos sienas, įgyvendina Europos Sąjungoje taikomą muitų ir tarptautinės prekybos politiką. Prekyba prekėmis, kuriomis pažeidžiamos intelektinės nuosavybės teisės, daro didelę žalą teisių turėtojams, naudotojams ar gamintojų grupėms, taip pat teisėtiems gamintojams ir prekybininkams. Tokia prekyba klaidina vartotojus, o taip pat gali kelti pavojų jų sveikatai ir saugai.

Lietuvos muitinė siekia užtikrinti, kad tokios prekės nepatektų į Sąjungos rinką bei taiko įvairias priemones kovoje su neteisėta prekyba. Intelektinės nuosavybės teisių apsaugą vykdantys pareigūnai ragina žmones, perkančius internetinėse prekyvietėse, būti budriais, nesusivilioti mažomis galimų klastočių kainomis: jei muitinio patikrinimo metu bus suabejota prekių originalumu, jos ne tik gali būti sulaikytos ir vėliau, jei įtarimai pasitvirtins, sunaikintos, tačiau dar gali būti paskirta bauda.

Informacija atnaujinta 2020-10-15